Intel hack saldırısına uğradı

Intel hack saldırısı

Intel hack saldırısına uğradı

ABONE OL 

Dünyanın en büyük işlemcileri arasında yer alan Amerika merkezli Intel hackerların hedefi oldu. Son zamanlarda hacker saldırıları artarken Intel’de bu saldırılardan nasibini aldı.

Intel Hack Saldırısına Maruz Kaldı

Dünyanın en büyük işlemci üreticilerinden olan Intel hack saldırısına uğradı. Bu saldırı sonucunda 20 GB büyüklüğünde bir verinin çalındığı ortaya çıktı. Bu veriler ise Till Kottman isimli bir kişi tarafından internet üzerinden paylaşıldı.

Intel hack saldırısına uğradı

20 GB büyüklüğündeki dosyadan şirket içi bilgiler, kaynak kodları ve hedeflere dair veriler bulunuyordu. Intel konu ile ilgili araştırmaların devam ettiğini duyurdu.

Canon Siber Saldırıya Uğramıştı

Dünyanın en büyük kamera üreticilerinden olan Canon siber saldırıya uğradı ve 10 TB büyüklüğünde verinin çalındığını açıkladı. 10 TB (128 adet GTA 5) büyüklüğündeki verilerini kaybeden şirket henüz net bir açıklama yapmış değil.

Bu kadar büyük bir verinin nasıl çalındığı ise birçok etik hacker tarafından çözülmeye çalışıyor. Çalınan verilerin gizli veritabanından alındığı yönündeki görüşler çoğunluğu oluşturuyor. Ancak Canon‘un gizli veritabanının güvenliğini sağlayamaması tepkileri çekti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.