Büyük bir yatırım alan Epic Games’in değeri 17,3 milyar dolar oldu

Büyük bir yatırım alan Epic Games'in değeri 17,3 milyar dolar oldu

Büyük bir yatırım alan Epic Games’in değeri 17,3 milyar dolar oldu

ABONE OL 

Dünyaca ünlü oyun platformu Epic Games’in son yatırım turları hareketli geçiyor ve ortaya çıkan bilgiye göre şirket son yatırım turunda 1,78 milyar dolar yatırım aldı. Alınan yatırımla beraber şirketin toplam değeri 17,3 milyar doları buldu.

2020 yılının Epic Games şirketine kesinlikle yaradığını söyleyebiliriz çünkü hareketli bir dönem geçiriyor ve sürekli ücretsiz oyun dağıtmasıyla kullanıcı sayısını arttırıyor. Sony şirketinden de 250 milyon dolar yatırım alan şirketin yüzde 1.4’lük hissesi Japon teknoloji devinin oldu.

Şirkete son yatırım turunda Baillie Gifford, BlackRock, Lightspeed Venture Partners şirketleri ve David Tepper isimli milyarder iş adamı tarafından yatırım yaptığı görünüyor.

Epic Games 2020 Yılını 1 milyar dolar kar ile kapatabilir

Şirket geçtiğimiz yıl 4,2 milyar dolar gelir elde etmişti ve toplam kar olarak 730 milyon dolar miktarı açıklanmıştı. Bu yıl ise şirketin 5 milyon doları aşkın gelir ve 1 milyar dolar kar elde etmesi bekleniyor.

Nisan ayında Fortnite tarafından açılanan mali tabloya göre yalnızca Fortnite oyunu şirkete 400 milyon dolar para kazandırmış durumda. Özellikle karantina döneminde indirim ve ücretsiz oyunlarıyla fazlasıyla ön plana çıkan şirketin bu yıl geçen yılın üstünde olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir