Intel Coinbase hissesi satın aldı!

Intel Coinbase hissesi satın aldı!

ABONE OL 

Dünyanın en büyük çip üreticileri arasında yer alan Intel, kripto para borsası Coinbase‘e yatırım yaptığını açıkladı. Intel gibi dev bir şirketin bu yatırımı yapması oldukça ses getirdi.

Intel Coinbase Hissesi Aldı

Intel kripto para şirketine yatırım yaptı. ABD merkezli dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase şirketi geçtiğimiz aylarda Nasdaq’ta halka arz edilmişti. Hisse fiyatları 429 dolara kadar ulaşan Coinbase toplamda 100 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaşmıştı.

Şu an hisse fiyatı 261 dolar olan Coinbase şirketine dünyanın en büyük çip üreticilerinden olan Intel yatırım yaptı. Toplamda 3.014 COIN hissesi alan Intel toplamda 786 bin dolarlık bir yatırım yapmış oldu.

Coinbase ikinci çeyrek raporu
Intel Coinbase hissesi satın aldı!

Coinbase İkinci Çeyrek Raporu!

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, dün yayınladığı ikinci çeyrek raporunda 2.03 milyar dolar net gelir elde etti. Şirket 2021 yılının ilk çeyreğinde 1.6 milyar dolar gelir elde etmişti. Coinbase bugüne kadar bir çeyrekte en fazla 2 milyar dolar kâr elde etmişti.

2021 yılının ikinci çeyreğinde 1.9 milyar dolarlık işlem geliri ve 100 milyon dolarlık abonelik geliri elde eden şirket, elde ettiği kâr ile gözleri doldurdu. Coinbase tarafından müşteriler hakkında şu açıklama yapılmıştı:

”Şu anda kripto ekonomideki faaliyetlerini derinleştirmeye ve genişletmeye devam eden 9.000’den fazla kuruma ve kendi müşterileriyle etkileşim kurmak için kripto araçlarımızı ve hizmetlerimizi kullanan 160.000’den fazla ekosistem ortağına sahibiz.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.