Kanada kripto para anketi şaşırttı!

Kanada kripto para

Kanada kripto para anketi şaşırttı!

ABONE OL 

Kanada merkezli Hardbacon isimli bir teknoloji girişimi ülkedeki kripto para yatırımları ile ilgili bir anket düzenledi. Bu anketin sonucunda ise dikkat çekici raporlar ortaya çıktı.

Kanada Kripto Para Anketi Detayları

Hardbacon tarafından yapılan anketlere göre Kanada nüfusunun yüzde 28‘i kripto para yatırımcısı. Yaklaşık 38 milyon nüfusa sahip olan Kanada’da bu oran bir hayli yüksek. Yapılan ankete göre nüfusunda yüzde 28‘lik kısmının kripto para yatırımı bulunuyor. İlginç bir detay ise kripto para yatırımı bulunan Kanada vatandaşlarının yüzde 95‘i kripto paraları güvenli bir liman olarak görmüyor. Aynı kişiler devlet tahviline yatırım yapmayı daha güvenli buluyor.

Kripto para yatırımı bulunan vatandaşlardan 25-44 yaş aralığındakilerin GameStop ve AMC gibi kısa sürede yüksek miktarlarda kâr getirisi sağlamış olan yatırımlara daha fazla ilgi gösteriyor. Günümüzde kripto para yatırımcıları arasında ”köpek” kripto paraları büyük ilgi görüyor. Aynı ilgi Kanadalı kripto para yatırımcılarında da bulunuyor.

Bitcoin dağıtıyor
Kanada kripto para anketi şaşırttı!

İkinci Bitcoin ETF’si Onaylandı!

Kanada Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC) ikinci Bitcoin ETF’sini de onayladı. Bu adımın ardından gözler ABD’ye çevrildi. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) defalarca kez Bitcoin ETF başvurularını reddetmişti.

Bloomberg ETF araştırma analisti James Seyffart, ikinci onayı alan Evolve tarafından ABD’de Bitcoin ETF başvurusu da yaptığını açıkladı.

Onay alan her iki Bitcoin ETF’sinin de yüzde 1’lik yönetim ücretine sahip olacağı belirtildi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir