Haftalık Teknik Analiz #9 (Bitcoin ve Ethereum)

Haftalık Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #9 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter’da hazırlamış olduğu teknik analiz grafikleriyle dikkatleri çeken Satoshi Kamasutra artık Teknoküpür‘de. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #9

 • Bitcoin Analizi

Bitcoin çok kritik olan 45 bin dolar üzeri günlük kapanışlar yaptı ve sert satışlar görmedi. 2 haftadır gayet olumlu bir market var. Bu hafta sağlam bir direnç olan 48 bin dolar ve desteğe dönüşmüş 45 bin dolar izlenmesi gereken fiyatlar olacak. Yukarı kırılım halinde tekrar yükseliş ivme alacaktır. Aşağı kırılım halinde ise 43 bin dolar üzerinde tutunduğu sürece direnci kırmayı tekrar denemek isteyecektir. Yön onayı için kırılım sonrası 72 saat önemli. Şu an dirençte olan Bitcoin için işlem açmadan önce fiyat hareketlerini izlemek ve onaylanmasını beklemek sağlıklı olacaktır.

 • Ethereum Analizi
 • Ethereum 3.000 dolar desteğe çevirmiş durumda. Grafikteki 2 günlük mumlardan da görüldüğü gibi Londra güncellemesinin fiyata etkisi büyük. 3.000 dolar üzerinde kaldığı sürece geçen haftalarda da bahsettiğim gibi yeni zirve arayacaktır. Eski zirvesini geçmesinin zor olmayacağını düşünüyorum. Tabi bu marketin ve Bitcoin’in önümüzdeki günlerdeki performansına da bağlı.

  Grafikleri hazırlanan Satoshi Kamasutra’yı takip etmek için TIKLAYIN.

  ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir