Arjantin Devlet Başkanı Bitcoin açıklaması yaptı!

Arjantin Devlet Başkanı Bitcoin

Arjantin Devlet Başkanı Bitcoin açıklaması yaptı!

ABONE OL 

El Salvador‘un Bitcoin hamlesinin ardından devletlerde bir bir Bitcoin ve diğer kripto paralara yönelik araştırmalar yapmaya başladı. Bazı devletler ise Blockchain teknolojisini benimseyerek kendi ulusal parasını dijitalleştirme (CBDC) yoluna gitti. Arjantin Devlet Başkanı da bir açıklama yaparak Bitcoin konusundaki açıklamasıyla dikkatleri çekti.

Arjantin Devlet Başkanı Bitcoin Açıklaması!

Arjantin Devlet Başkanı Alberto Fernandez, Arjantin yerel medyası Caja Negra‘nın sorularını yanıtladı. Fernandez, ”Bir CBDC projesi mi geliştireceksiniz yoksa Bitcoin’i mi resmi para birimi olarak kabul edeceksiniz” sorusuna şu cevabı verdi:

”Çok ileri gitmek istemiyorum ama ‘hayır’ demek için hiçbir sebep yok. Belki de bu gitmek için iyi bir yoldur.”

Yıllardır enflasyon sorunuyla savaşan Arjantin için enflasyondan en az şekilde etkilenen kripto paralara bakış açısı sorulduğunda ise Fernandez, endişelerini şu şekilde ifade etti:

”Bu küresel bir tartışma ve bunun dikkatle ele alınması gereken bir konu olduğunu itiraf etmeliyim. Benim durumumda ne kadar yabancı olduğu ve bu servetin nasıl gerçekleştiğini anlamak zor.”

Arjantin kuruşu 1 satoshi
Arjantin Devlet Başkanı Bitcoin açıklaması yaptı!

Arjantin Kuruşu 1 Satoshi’ye Eşitlenmişti

Bitcoin‘in arzı kısıtlı olduğu için 1 Bitcoin toplamda 100 milyon basamaktan oluşuyor. Daha açıklayıcı olmak gerekirse 1 Bitcoin eşittir 100.000.000 Satoshi. 1 Bitcoin’e sahip olmak aynı zamanda 100 milyon Satoshi’ye sahip olmak anlamına geliyor.

Arjantin ekonomik krizi çok derin bir şekilde yaşıyor. Arjantin Peso’su Bitcoin’e karşı da eriyor. Geçtiğimiz yılın bu dönemlerinde Arjantin para biriminin en düşük bedeli yani 1 kuruşu, 1 Satoshi’ye eşitlenmişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir