Instagram ve Facebook Messenger birleşiyor

   Instagram ve Facebook Messenger birleşiyor

  Facebook’un sahibi olduğu iki sosyal medya uygulaması Instagram ve Facebook Messenger birleşmeye hazırlanıyor.

  Facebook şirketinin uzun zamandır planladığı birleştirme fikri yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Dün ABD’de sınırlı sayıdaki kullanıcıda test edilmeye başlanan yeni uygulamanın kullanımı ise zorunlu değil tamamen isteğe bağlı.

  Instagram ve Facebook Messenger birleşiyor

  Instagram’da artık mesajlaşmak daha kolay olacak çünkü çok kullanışlı olarak sayılabilecek Facebook Messenger uygulamasıyla entegre çalışmaya başlıyor.

  instagram facebook messenger

  iOS ve Android için sunulan bu yenilik Messenger mesajlaşma sistemine de bazı yenilikler getirdi, yenilikler sohbeti daha renkli hale getirmek ve emoji gibi sohbet içi özelliklere göre tasarlanmış. Ayrıca mesajlara kaydırarak cevap verme ve Instagram kullanmayan Facebook arkadaşlarıyla mesajlaşma yenilikleri de platforma eklendi.

  Instagram silinen mesajları saklıyor mu?

  Saugat Pokharel isimli bir güvenlik araştırmacısı Instagram’ın kaynak kodlarını incelerken ilginç bir durum keşfetti. Yapılan keşfe göre kasıtsız bir şekilde bir hata olarak Instagram, silinen mesajları sunucularında bir yıla kadar saklıyor.

  Önemli keşif için araştırmacı Pokharel’e 6 bin dolar ödül veren şirket bilindiği üzere 90 günde bir silinen tüm içerikleri sunuculardan temizliyordu ancak böyle bir hatanın ortaya çıkması ve şirketin bilgisi haricinde gelişmesi kullanıcıları korkuttu çünkü bu durumun bir hack girişimi mi yoksa sadece hata mı olduğu bilinmiyor.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir