• 27 Mayıs 2020

Instagram canlı yayınları IGTV’ye eklenebilecek

 Instagram canlı yayınları IGTV’ye eklenebilecek

Instagram canlı yayınları özellikle karantina günlerinde fazlasıyla yaygınlaştı ve birçok kesim tarafından sıklıkla kullanılmaya başlandı. Bu yayınlar arasında önemli olanlar ve kalıcılaşması gerekenler de oldu elbette. Bildiğimiz üzere Instagram’da yapılan canlı yayınlar biter bitmez silinmediği sürece 24 saat süreyle profilde kalır ve sonra kendiliğinden silinirdi. Artık böyle olmayacak.

Instagram canlı yayınları IGTV’ye eklenebilecek

Instagram geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla kullanıcıların canlı yayınları IGTV’ye yüklemelerine izin vereceğini açıkladı. Bu özellik kullanıcılara kademeli olarak sunulacak ve tüm dünyada kullanılabilecek.

Instagram, IGTV platformunu her gün geliştirmeye devam ediyor ve bu da atılan adımlardan biri.

Yeni özellik nasıl kullanılır?

Instagram canlı yayını bitirildikten sonra “IGTV ile paylaş” seçeneği çıkacak. Bu seçenek ile Instagram canlı yayını IGTV’ye sabitlenecek ve yayını indirme talepleri karşılanacak.

Instagram canlı yayınlarına da yapılan yenilikler oluyor ve bunlardan en çok dikkat çekeni bağış özelliği. Şirket kâr amacı gütmeye gruplar için Instagram canlı yayınına bağış düğmesi ekledi. Ayrıca şirket, canlı yayınları Instagram’ın web sürümünde izlemeyi de mümkün kıldı. Bu durummlardan hemen önce şirket bir de web sürümü için DM özelliğini açmıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir