• 3 Haziran 2020

Facebook Afrika’ya hükmetmeye hazırlanıyor!

 Facebook Afrika’ya hükmetmeye hazırlanıyor!

Popüler ve dünyanın en önemli sosyal medya platformlarından biri olan, çatısı altında bulundurduğu WhatsApp ve Instagram platformlarıyla zirvenin sahibi sayılabilecek Facebook Afrika’ya hükmetmeye hazırlanıyor.

Facebook şirketi WhatsApp ve Instagram’ı satın aldıktan sonra bir süre sessizliğe bürünmüştü. Daha sonra bir Hindistan’da telekom firmasından hisse aldı, GIF platformu Giphy’i satın aldı ve iddiasını sürdürdüğünü belirtti.

Zoom şirketinin yükselişini durduracak bir hamle ile Messenger Rooms’u kuran şirket, WhatsApp ve Instagram platformlarında sürekli olarak yenilikler yapıyor ve gücüne güç katmaya devam ediyordu. Şimdi ise farklı bir atılım ile Afrika’da yeni bir atılım yapıyor.

Facebook Afrika’ya hükmetmeye hazırlanıyor!

Facebook’un Hindistan’da bir telekom şirketinden hisse alması aslında telekomünikasyon işine gireceğinin sinyaliydi. Şimdi ise şirket Afrika için telekom şirketleriyle bir iş birliğine hazırlanıyor. 6 farklı telekomünikasyon şirketiyle beraber çalışacak olan Facebook, kıtanın etrafına 37 bin kilometrelik internet altyapısı yerleştirmeye hazırlanıyor.

2africa

Vodafone, Mobil International, Telecom gibi şirketlerle çalışan şirket, okyanus altından 37 bin kilometre boyunca internet kablosu çekecek. Facebook’un yeni projesine 2Africa ismi verildi.

Alcatel Submarine Networks şirketi deniz altı internet hattının döşemesiyle ilgilenecek ve hat İspanya’dan başlayarak Suveyş Kanalı altından kıtanın doğusuna yönelerek Ümit Burnu’ndan dönerek kıtanın batısını komple saracak. Son olarak İngiltere’de bitecek olan hat için şirket oldukça umutlu.

gemi

Bu proje, Afrika ve Orta Doğu’nun internet bağlantı hızını büyük oranda iyileştirecek ve bölgede dijital çağ yükselerek internet kullanımı artacak.

Projenin 2024 yılında son bulması bekleniyor ve projenin 16 Afrika ülkesiyle beraber toplam 21 çıkışı olacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir