Instagram canlı yayınlara moderatör atama özelliği ekledi

Instagram canlı yayınlara moderatör atama özelliği ekledi

Instagram canlı yayınlara moderatör atama özelliği ekledi

ABONE OL 

Instagram canlı yayınlar için yayın platformu Twitch‘te olan önemli bir özelliği entegre etti. Yeni özellikle birlikte canlı yayını yapan kullanıcının birçok konuda eli çok rahatlayacak ve yalnızca yayına odaklanabilecek.

Instagram Canlı Yayınlara Moderatör Atama Özelliği Ekledi

Instagram platformunda yayın yapan kullanıcı artık Instagram canlı yayınlarına moderatör ekleyebilecek. Yayıncı, yayında olan kullanıcılardan birini moderatör olarak belirleyebilecek, moderatör ise yayının akışına göre sorun yaratan izleyiciyi yayından atabilecek, yorumları bildirebilecek ve yorumları tamamen kapatabilecek.

)nstagram’dan önce halihazırda Twitch, YouTube ve Facebook gibi canlı yayın yapılabilen sosyal medya platformlarında moderatör özelliği zaten bulunuyordu ve bu durumun yayıncı için büyük bir kolaylık olduğu bilinen bir gerçek.

Instagram Canlı Yayınlara Moderatör Atama Özelliği Ekledi

2016 yılından beri canlı yayın özelliği bulunan Instagram platformunda yayıncılar şimdiye kadar hem yayını gerçekleştirip hem de yayını denetlemek zorunda kalıyordu ve bu büyük bir dezavantajdı.

Canlı yayın yapan kullanıcılar, yayın sırasında yorum çubuğundaki üç noktaya dokunup çıkan kullanıcılar arasında bir moderatör seçebilecekler.

Rusya Instagram’a Erişimi Kısıtladı

Rusya, Ukrayna’ya düzenlediği işgal sırasında önce Twitter’a olan erişimi ardından Instagram’a olan erişimi kısıtlayacağını bildirdi. Sosyal ağ platformu engelleme kararlarını ülkenin askerlerine karşı şiddetin teşvik edilmesine bağlayan hükümet, kısıtlamaların devam edeceğini bildirerek yaptırım uygulamak isteyen şirketlere gözdağı vermeyi ihmal etmedi.

Instagram Başkanı Adam Mosseri ise bunun yanlış olduğunu attığı bu tweette belirtti. “Pazartesi günü Instagram, Rusya’da engellenecek. Rusya’da 80 milyon kullanıcı var ve bu insanların yüzde 80’i ülkelerinin dışında bir Instagram hesabını takip ediyor ve Rusya, bunu dünyanın geri kalanından kesecek. Bu yanlış.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir