Twitter akış için geri adım attı

Twitter akış için geri adım attı

Twitter akış için geri adım attı

ABONE OL 

Twitter akışta yaptığı değişiklik yüzünden çok fazla eleştirilmesinin ardından geri adım atmak zorunda kaldı. Anasayfada akışı ikiye bölüp popüler tweetler ve en son tweetleri birbirinden ayıran mikro blog platformu, yeni akışın beğenilmemesinin ve eleştirilmesinin üzerine geri adım attı ve platformu eski haline getirdi.

Twitter Akış İçin Geri Adım Attı

Twitter, geçtiğimiz günlerde bir güncelleme yayınladı ve anasayfa görünümüne iki farklı sekme ekledi. Sekmelerden birinde popüler tweetler görünüyorken diğerinde en son atılan tweetler görünüyordu. Uygulamayı her açışımızda popüler tweetler açık oluyordu ve en son tweetlere geçmek zorunda kalıyorduk. Yeni güncelleme beğenilmedi ve çok eleştirildi çünkü insanlar Twitter’a genelde son tweetleri okumak için giriyordu ve son atılan tweetler okunduktan sonra uygulama kapatılıyordu.

Twitter, dün geri adım attığını açıklamasa da net bir şekilde görüldü çünkü platforma giren kullanıcılar malum iki sekme yerine birkaç gün önceki alıştığı platforma geri döndü. Kullanıcıların muhtemelen en büyük problemi her uygulama açılışında popüler tweetlerin görünmesiydi.

Twitter’ın geri adım attığı güncelleme

Twitter Hediye Özelliği Ortaya Çıktı

Birçok yeni güncellemeyi önceden sızdıran önemli ters mühendisler Jane Manchun Wong ve Alessandro Paluzzi, yeni hediye özelliği ile Twitter fenomenlerinin yeni gelir kapısını ortaya çıkardı. Yeni özellik ile kullanıcıların takip ettikleri kişilere hediye göndererek hediye sayesinde para kazanmaları sağlanıyor.

Son zamanlarda sosyal medya platformlarının kullanıcılarına para kazandırmak için yaptıkları çalışmaları görmüştük. Sonunda mikro blog platformu Twitter da furyaya katıldı.

Tweet’te de gördüğümüz üzere tweet beğenme butonunun yanında bir hediye kutusu bulunuyor ve bu kutu sayesinde takip ettiğimiz kişilere (henüz yalnızca onaylı hesaplara mı tüm hesaplara mı belli değil) hediye adı altında para gönderebileceğiz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir