Instagram artık küfürleri tespit edebilecek

Instagram artık küfürleri tespit edebilecek

ABONE OL 

Ünlü sosyal medya uygulaması her geçen gün kendini yeniliyor. Artan kullanıcılarla birlikte bazı sorunlarda baş göstermeye başladı. Dünya çapında 1 milyardan fazla kullanıcıya sahip Instagram artık kullanıcılarını rahatsız eden küfürleri tespit edebilecek.

Geliştirilmiş yapay zeka ile birlikte yazılan küfürlü veya hakaret içerikli yorumlarda karşısına bir onay mesajı çıkacak ve ”Bu yorumu gerçekten paylaşmak istiyor musunuz?” şeklinde bir uyarı gerçekleştirilecek. Bu uyarı karşısında kullanıcı yorumunu yayınlayabilir, düzeltebilir veya yorumu yapmayabilir. Yorum olarak yazılan hakaretler ve küfürler topluluk kuralları çerçevesinde yaptırımları doğurabiliyor. Yorumu yazan kişinin hesabını kısıtlamaya kadar giden bir süreci başlatabilir.

Instagram artık küfürleri tespit edebilecek

Yazılan hakaret ve küfürleri doğrudan engellemek bireylerin iradesine müdahale olacağı için böyle bir şey yapılması pek mümkün değildir. Bu sebepten dolayı uyarı mekanizması devreye alındı ve uygulanmaya başlayacak. Ne kadar fayda sağlayacağı şu an için bilinmese de etkili olması bekleniyor.

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

Vivo X30 ve X30 Pro tanıtıldı

Google’dan yeni bir açıklama geldi

Oppo Reno3 özellikleri belli oldu

“Instagram artık küfürleri tespit edebilecek” için 0 yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir