iPhone 11 serisi Çin’de ilgi görmüyor

iPhone 11 serisi Çin’de ilgi görmüyor

ABONE OL 

ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşlarından sadece Huawei‘nin etkilendiği düşünülse de Apple’da oldukça zarar görmüş durumda. İki ülke arasındaki yaptırım uygulama savaşları global olarak faaliyet gösteren şirketleri bir hayli olumsuz etkiliyor. Huawei bir dönem Google lisansı alamama sorunu yaşamış ve bu sorun zor zamanla aşılmıştı. Apple bu tarz bir problem yaşamadı ancak daha kötü başına geldi. Apple’ın Çin başta olmak üzere Asya kıtasındaki satışlarında ciddi düşüşler yaşandı. iPhone 11 serisi Çin’de ilgi görmüyor.

Apple, Çin’deki satışlarının yüzde 30 oranında düşüş yaşadığı açıklandı. Ülkeler arasındaki yaşanan problemler Çin halkını oldukça etkilemiş durumda. Çin, Apple için büyük bir pazar konumundayken satışlarının bu denli düşmesi gelirlerinin büyük oranda azalacağı anlamına geliyor. Çin’in geliştirilen teknolojilere yeterince ilgi göstermemesi Apple‘ı zora sokabilir.

Çin’deki Apple Satışları

iPhone 11 serisi Çin’de ilgi görmüyor. Airpods serisi Çin’de ilgi görmüş durumda. Diğer ürünlerin satışları beklentileri vermese de Airpods serisi Çin’de yaşayan insanların bir hayli ilgisini çekmiş ve 2017 yılında 14 milyon, 2018 yılında 35 milyon Airpods satışı gerçekleştirildiği açıklanmıştı. ABD-Çin ticaret savaşları git gide azalsa da hala etkileri hissedilebiliyor.

 

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

Instagram artık küfürleri tespit edebilecek

Vivo X30 ve X30 Pro tanıtıldı

Google’dan yeni bir açıklama geldi

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir