İngiltere’deki ilgi çeken kripto para araştırması!

kripto para araştırma

İngiltere’deki ilgi çeken kripto para araştırması!

ABONE OL 

Kripto paralara her ne kadar devletler sıcak bakmasa da bireyler bu konuda vatandaşı oldukları devletleri pek önemsemiyor. İngiltere’de Mali Davranış Otoritesi (FCA) tarafından yapılan araştırmaya göre kripto para yatırımcılarına her gün yenileri ekleniyor.

İngilizlerin Kripto Para Araştırması Dikkat Çekti

İngiltere Mali Davranış Otoritesi (FCA) yaptığı araştırma ile dikkat çekici verileri ortaya çıkardı. Bu verilere göre İngiltere’deki kripto para yatırımcılarının yüzde 29‘u kripto para bakiyesini her gün kontrol ediyor. Ayrıca İngiltere nüfusunun yüzde 78‘inin kripto paraları duyduğunu ve 2.3 milyon kişinin de kripto para yatırımı yaptığı açıklandı.

Daha önceden kripto paralara temkinli yaklaşan FCA, artık bakış açısını yumuşatarak kripto paraların ciddi bir yatırım aracı olduğunu ve geleneksel yatırım araçlarının alternatifi olacağını ifade etti. Araştırma, yatırımcıların kripto para piyasasına olan bakış açısının giderek değiştiğini ve yatırımcıların bu piyasadaki dalgalı hareketleri kabul ettiğini gösteriyor. Daha önceden her gün bakiyeleri kontrol eden yatırımcıların oranı yüzde 13‘den yüzde 29‘a yükseldiğini gösteriyor.

Kripto para yatırımcıları
İngiltere’deki ilgi çeken kripto para araştırması!

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Kripto Para Açıklaması!

İngiltere Merkez Bankası (BOE) Andrew Bailey, kripto para fiyatlarının artmasıyla birlikte dikkatleri iyice üzerlerine çekmesi üzerine bir açıklama yaptı. Bu açıklamasında kripto paralar için ”gerçek bir değeri yok” olarak nitelendiren Bailey, yatırımcıların tüm varlıklarını kaybetmeye hazır olmaları konusunda uyardı.

Bailey açıklamalarına şöyle devam etmişti:

”Bu, insanların kripto paralara değer vermediği anlamına gelmez, çünkü geçici bir değerleri var. Ancak gerçek anlamda bir değerleri söz konusu değil. Bunu tekrar açıkça söyleyeceğim. Sadece ve sadece tüm paranızı kaybetmeye hazırlıklıysanız, kripto paralara yatırım yapın.”

İngiltere Finansal Yönetim Otoritesi (FCA) de Merkez Bankası Başkanı’nın açıklamasına katılarak şu ifadeleri kullanmıştı:

”Eğer tüketiciler bu tarz varlıklara yatırım yaparlarsa, para kaybedebilirler.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir