Haftalık Teknik Analiz #2 (Bitcoin ve Ethereum)

Haftalık Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #2 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter’da hazırlamış olduğu teknik analiz grafikleriyle dikkatleri çeken Satoshi Kamasutra artık Teknoküpür‘de. Artık her cumartesi günü Bitcoin ve Ethereum grafikleriyle karşınızda olacağız.

Haftalık Teknik Analiz #2

  • Bitcoin Analizi

Öncelikle Bitcoin’in haftalık grafiğine bakalım.

Ardından Bitcoin’in günlük grafiğine bakalım.

Bitcoin geçen haftada olduğu gibi günlük grafikte kararsız alandan çıkabilmiş değil. 40-43 bin dolar aralığı majör direnç, 30-33 bin dolar aralığı ise majör destek görevi görüyor. Ve uzunca bir süredir bu aralıkta gidip geliyor.
Bu alandan çıktığında ise ne olur ona bakmak için daha geniş açıdan haftalıkta baktığımızda Bitcoin hala trend desteğinde. Geçtiğimiz haftaya güzel yeşil bir mumla başlamışken bu haftalık kapanışa gelmek üzereyken aynı büyüklükte kırmızı bir mum ile desteğe doğru yöneldi. Desteğin kırılması durumunda 24-20 bin dolar aralığını gelebilir.
Bitcoin karar verme aşamasına yaklaşmış görünüyor. Yön ne tarafa olur ise emin olmak için günlük ve haftalık mum kapanışlarını takip edip ve o yönde pozisyon almak daha sağlıklı olacaktır.

  • Ethereum Analizi

Ethereum Bitcoin’den daha güzel bir görüntü sergilemesine rağmen aslında genel görüntü aynı. 3.000 dolar ile 2.000 dolar aralığında seyreden bir fiyat ve trend desteğinde. Kırılması durumunda 1.400-1.600 dolar aralığında güçlü alıcı bulacağını düşünüyorum. 3.000 dolar direncini kırması durumunda ise Bitcoin’e göre daha sert bir yükseliş yaşayabilir. Kaderi Bitcoin’e bağlı olsa da durumu daha iyi.

Grafikleri hazırlanan Satoshi Kamasutra’yı takip etmek için TIKLAYIN.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.