CB Dijital Dönüşüm Ofisi kripto para bilgilendirmesi yayınladı

Dijital Dönüşüm Ofisi kripto para

CB Dijital Dönüşüm Ofisi kripto para bilgilendirmesi yayınladı

ABONE OL 

Cumhurbaşkanlığı‘na bağlı olan Dijital Dönüşüm Ofisi resmi Twitter hesabından kripto para bilgilendirme videosu yayınladı. Bu videoda kripto para varlıkları ile ilgili birkaç terimin tanımı yapılıyor. Dijital Dönüşüm Ofisi kripto para konusunda açıklama yapması başka açıklamaların da gelip gelmeyeceğini düşündürüyor.

Dijital Dönüşüm Ofisi Kripto Para Videosu Yayınladı

Kripto para varlıkları bilindiği dijital varlıklardır. Bu sebepten dolayı güvende tutmak için birtakım terimi öğrenmek gerekiyor. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi de bu konu ile ilgili bilgilendirme videosu yayınladı. Bu videoda kripto paraların saklandığı sıcak cüzdan, soğuk cüzdan terimleri açıklandı ve güvenli kripto para alım sitelerinin kullanılması tavsiye edildi.

Lütfi Elvan Kripto Para Açıklaması!

Lütfi Elvan katıldığı programda kripto paralar ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ülkemizde kripto paraları tamamen yasaklamak gibi bir niyetlerinin olmadığını ifade eden Elvan, Merkez Bankası tarafından yayınlanan kripto para ödemelerin yasaklanması ile ilgili de fikirlerini açıkladı.

Lütfi Elvan, kripto paraların kara para aklama ve terör finansmanında kullanılmasının önüne geçmek için gerekli düzenlemelerin yapılması gerektiğini ifade etti. Bu konu ile ilgili yasa teklifi de verebileceklerinden bahseden Elvan, MASAK’a kripto para varlık sağlayıcılar üzerinde denetleme yetkisi verdiklerini açıkladı. Bu sayede kripto para varlık sağlayıcılar herhangi bir olağanüstü durumu MASAK‘a bildirebilecek.

Gelir İdaresi tarafında özellikle vergi konusunda çalışmalar yürütüldüğü de Bakan Elvan tarafından açıklandı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir