İngiltere kripto para vergisini resmen yayınladı

 İngiltere kripto para vergisini resmen yayınladı

İngiltere kripto para vergisini resmen yayınladı. İngiltere ülkesindeki kripto para ticareti potansiyelinin farkında ve bunu vergilendirme yoluna gitti. İngiltere Gelir ve Gümrük İdaresi kripto para alım satımı yapan şirketler için vergi zorunluluğu getirdi. Bu vergiye göre kripto veya madencilik için mal veya hizmet satmak da dahil olmak üzere ticari alışveriş yapan şirketler vergi ödemesinden sorumludur. Ancak kripto varlıklar para birimi olarak değil de hala mal olarak tanımlanıyor.

 

 

İngiltere kripto para vergisini resmen yayınladı. Evde yapılan kripto para madenciliği ise vergi dışı bırakıldı. Sürekli ve düzenli bir gelir elde edilmesi şartıyla vergi almaya karar verdi. Ödenecek vergiler ise şöyle:

  • Kurumlar Vergisi
  • Gelir Vergisi

Çalışanlara kripto varlıklarının para olarak tanınmamasına bakılmaksızın, yeni vergi kanunları uyarınca kripto varlıklarıyla ödeme yapılabilir. İngiltere Gelir ve Gümrük İdaresi bu tutumu ”Sektör geliştikçe daha da gelişebilir.” mesajı veriyor. İngiltere Gelir ve Gümrük İdaresi şu için kripto paraları, para birimi olarak görmese de onları yok saymayarak gösterebileceği desteği gösteriyor.

 

İlginizi Çekebilir

Arjantin kredi kartıyla Bitcoin alımını yasakladı

En büyük 10 kripto para – 1 Kasım 2019

Dijital CEO’dan kripto para açıklamaları

 

Gökhan Kaya

0 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir