İngiltere kripto para reklamlarına sert kısıtlamalar getiriyor!

İngiltere kripto para reklamları

İngiltere kripto para reklamlarına sert kısıtlamalar getiriyor!

ABONE OL 

İngiltere kripto paralara olan tutumunda taviz vermiyor. Özellikle kripto para reklamları konusunda düzenlemelerin yapılacağı ve bu düzenlemelerin sert kısıtlamaları beraberinde getireceği ifade ediliyor.

İngiltere Kripto Para Reklamlarına Düzenleme Getiriyor

İngiltere Mali Davranış Otoritesi (FCA), aldığı son karar ile birlikte yüksek riskli yatırım araçlarında ”arkadaşını davet et” ifadesinin reklamlarda kullanılamayacağını açıkladı. Birçok kripto para borsası, geliştirdiği referans sistemleri sayesinde yeni kullanıcıların arkadaşları tarafından davet edilmelerini sağlıyor.

Ancak FCA, aldığı yeni karar ile birlikte yüksek riskli yatırım araçlarının reklamlarında davet et, tavsiye et gibi ifadelere yer verilmemesi konusunda bir düzenleme yaptı. İngiltere’de kripto paralar da yüksek riskli varlık olarak kabul edildiği için bu düzenlemeden kripto para borsaları da etkilenecek.

FCA yöneticisi Sarah Pritchard şu ifadeleri kullandı:

Doğru risk uyarıları içermeyen veya belirsiz, haksız veya yanıltıcı ürünlerin pazarlandığını gördüğümüzde harekete geçeceğiz.

İngiltere kripto para reklamlarına sert kısıtlamalar getiriyor!

Kripto Para Yatırımcıları FCA Tarafından Uyarılmıştı

Kripto para piyasasındaki yükselişlerle birlikte düşüşlerinde yaşanabileceğinden bahseden FCA, kripto para yatırımlarını ‘çok yüksek riskli‘ olarak nitelendirmişti. Yapılan açıklamanın tam hali:

”Kripto varlıklara veya bunlara bağlı yatırımlara, kredilere yatırım yapmak genellikle yatırımcıların parasıyla çok yüksek riskler almayı içerir. Tüketiciler bu tür ürünlere yatırım yapıyorlarsa tüm paralarını kaybetmeye hazırlıklı olmalıdırlar.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir