Haftalık Teknik Analiz #57 (Bitcoin ve Ethereum)

Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #57 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #57

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 1D grafiği

Bitcoin yine kapanışları 23 bin 800 dolar altı yaparak kırılımı onaylayamadan düşmeye başladı. Beklenen bir durum ve günlük kapanışların önemli olduğunu gösterdi. 21 bin 300 dolar geçen hafta belirttiğim gibi sekebileceği bir bölge. O bölgeye kadar inmesi çok muhtemel. Orasının kırılımında ise tekrar kanal dibi olan 20 bin dolara inecektir.

Tekrar tekrar ziyaret edilen destek ve direnç güçsüzleşir ve Bitcoin kanalın 2 tarafını da test ediyor. 20 bin doları tekrar ziyaret etmesi halinde kırılma şansı çok yüksek ve grafik hedefi 16 bin 200 dolar. Tekrar kanal alt bandını ziyaret etmesi durumunda bu düşüşün olması çok mümkün. Üst ban tekrar denemesi halinde kırılım onaylaması için yine 24 bin dolar üzeri günlük kapanışlar yapması gerekiyor. Bu bölge çok test edildi. Tekrar çıkması halinde kırılım yapıp 26 bin dolar – 28 bin dolar aralığına kadar ralli yaşatabilir. Yine geçen hafta olduğu gibi kanalın ortasında olmamız nedeni ile şu noktadan yön farketmeksizin pozisyon almak riskli olacaktır.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1D grafiği

Ethereum için son ay içerisinde olumlu yorumlarda bulunmuştum ve ETHBTC grafiğine bakıldığında belirttiğimiz destekten dirence kadar çok güzel bir yükseliş gerçekleştirdi. BTC çiftinde yükselmesi Bitcoin’den de daha çok kazanç sağladı bu dönemde. Ancak grafikte görüleceği gibi önemli bir bölgeye geldi. BTC çifti olması nedeni ile Bitcoin düşmesi durumunda aynı yükselişte yaptığı gibi daha yüksek yüzde oranı ile düşüş yaşama olasılığı yüksek.

Altcoin’ler son haftalarda güzel performans sergiledi ve gözlemlediğim bir çok altcoin de aynı şekilde direnç bölgelerine geldi. Altcoin’ler genel olarak yüksek risk taşıyor uyarısını tekrarlayıp bu hafta özellikle dikkat etmek gerektiğini düşünüyorum.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir