İngiltere kripto para eğitimine başlıyor!

İngiltere kripto para

İngiltere kripto para eğitimine başlıyor!

ABONE OL 

İngiltere Mali Denetim Otoritesi (FCA) resmi internet sitesinden yaptığı açıklamalar ile kripto paraların risklerini anlatacağı eğitimlerin başlayacağını duyurdu. Planlanan bu eğitim için 11 milyon pound bütçe ayrıldığı da açıklamada yer buldu.

İngiltere Kripto Para Eğitimine Başlıyor

İngiltere, ülkedeki gençleri kripto para risklerine karşı bilgilendirmek için eğitim kampanyası başlatacak. FCA tarafından üstlenilecek olan eğitim 18-30 yaş arası gençleri kapsayacağı açıklandı. Kripto paralarla işlem yapmanın sonucunda ”tüm varlıkların kaybedilme” ihtimali olduğu ifade eden FCA Başkanı Nikhil Rathi, özellikle vurgulamalarda bulundu.

Geçtiğimiz haftada İngiltere’de bir araştırma yapılmış ve ülkedeki 18-29 yaş arası gençlerin yüzde 45‘i ilk yatırımını kripto para olarak gerçekleştirdiği ortaya çıkmıştı.

İngiltere sabit fiyatlı kripto paraları düzenlemek istiyor
İngiltere kripto para eğitimine başlıyor!

İngiltere Kripto Para Araştırması!

Opinium isimli araştırma şirketi Interactive Investor için bir anket düzenledi. Bu anket İngiltere’deki gençlerin yatırım anlayışları hakkında bilgi sahibi olmaktı. Bu ankete göre İngiltere’deki 18-29 yaş arası gençlerin yüzde 45‘i ilk yatırımını kripto para olarak gerçekleştirdi. Fakat dikkat çeken bir detay ise bu gençlerin yüzde 56‘sının yatırım yapabilmek için borç almaları oldu.

Bu yüzde 56’lık borç alan kısımda yer alan genç yatırımcıların yüzde 23’ü kredi kartları aracılığıyla, yüzde 17’si öğrenci kredileri aracılığıyla, yüzde 16’sı ise kredi ile kripto para yatırımı yaptı.

Interactive Investor yöneticisi Myron Jobson bu verilerle ilgili şu açıklamayı yaptı:

”Yatırım yapmak için kredi kartı, öğrenci kredisi ve diğer borç türlerini kullanan genç yetişkinler endişe verici bir eğilim.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir