Binance hisse senedi token’ları kaldırıyor!

Binance hisse senedi token

Binance hisse senedi token’ları kaldırıyor!

ABONE OL 

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance, hisse senedi token’larını kaldırma kararı aldı. Binance resmi internet sitesinden yapılan açıklama ile hisse senedi token’larının desteğinin sonlanacağı tarihte açıklandı.

Binance Hisse Senedi Token’larının Fişini Çekiyor!

Dünyanın en hacimli kripto para borsası olan Binance, hisse senedi token’ları üretmiş ve satışa sunmuştu. Listelediği hisse senedi token’ların fiyatları o hisse senetleri ile birebir aynıydı ve toplam arz miktarları da aynıydı. Ancak yeteri ilgiyi görmeyen hisse senedi token’lar için yolun sonuna gelindi.

Yatırımcılara 90 gün süre tanıyan Binance, 10 Ekim 2021 saat 22:55 (TSİ)’te hisse senedi token desteğini tamamen kesecek. Bu da hisse senedi token’ları için yolun sonu anlamına geliyor.

Binance hisse senedi token’ları kaldırıyor!

İtalya Binance Açıklamasının Detayları!

Dünyanın en hacimli kripto para borsası unvanını elinde bulunduran Binance‘in İtalya’da faaliyet göstermek için yeterli izine sahip olmadığı ortaya çıktı. İtalya’nın finansal regülasyon kurumu olan CONSOB tarafından konu ile ilgili şu açıklama yapıldı:

“CONSOB, Binance Group şirketlerinin İtalya’da finansal hizmet sağlamaya yetkili kurum olmadıkları yönünde yatırımcıları uyarmaktadır. www.binance.com web sitesindeki, türevler ve hisse senedi token’ları için de aynı durum geçerlidir. Kamuoyu bu şartlara dikkat etmelidir.”

Bu açıklamanın ardından gözler Binance’e çevrildi. Binance tarafından henüz bir açıklama yapılmadı ancak yakın zamanda yapılması bekleniyor. Ancak bilindiği gibi Binance, devletlerin uygulamış olduğu regülasyonlara karşı çıkmak yerine uyumluluk göstermek için çalışmaya devam ediyor.

Binance daha önce İngiltere Mali Denetim Otoritesi (FCA) tarafından İngiltere’deki faaliyetlerini sonlandırması konusunda uyarılmıştı. Fakat Binance tarafından cevap gecikmemiş ve FCA kuruluşunun Binance üzerine yetkisi olmadığı ifade edilmişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.