Bir devrin sonu geldi! iMac Pro satışları bitti!

 Bir devrin sonu geldi! iMac Pro satışları bitti!

7 Mart tarihinde sizlere iMac Pro satışlarının durdurulacağını paylaşmıştık. Apple resmi internet sitesinden iMac Pro‘yu kaldırdı. Bu gelişme satışın tamamen bittiğini gösteriyor.

iMac Pro Satışları Bitti!

Apple, masaüstü bilgisayar sürümü olarak kullanıcılarına sunduğu iMac Pro modelinin satışını bitirdi. 7 Mart tarihinde sizlere satışın sonlandırılacağını söylemiştik ve satışların yalnızca standart bir model üzerinden yapıldığını ifade etmiştik. Apple, ürünü resmi internet sitesinden tamamen kaldırdı.

Bazı Apple uzmanlarına göre Apple, stoklarında kalan iMac Pro parçalarını tüketti ve artık kendi işlemci modeliyle üretime geçecek. Geçtiğimiz yılın son aylarında duyurulan MacBook modellerinde Apple Silicon çiplerinin ilk modeli olan M1 kullanılmıştı.

7 Mart tarihinde Apple resmi sitesindeki iMac Pro satışına ait görsel

Apple M1 çiplerinin performans anlamında ortaya koyduğu verilerle rakiplerinin gözünü korkutmuştu. Kendi işlemci modeline bir hayli güvenen Apple, işlemcide dış kaynak kullanımının önüne geçerek kendi işlemcileriyle üreteceği modelleri sunması bekleniyor.

Apple Hangi Verilerimizi Topladığını Açıkladı

Apple birçok kullanıcı tarafından merak edilen bir konuya ışık tutuyor. Apple cihazlarında ön yüklü bir şekilde gelen 62 uygulamadan hangilerinin hangi verileri aldığı rahatlıklar görülebiliyor. Sayfanın en başında yer alan ”Şeffaflık en iyi politikadır.” cümlesiyle şeffaflığa dem vuruyor.

Alfabetik şekilde sıralanan uygulamalara ve hangi verileri aldığına göz atmak için TIKLAYIN.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir