İkinci Dijital Yuan airdrop etkinliği geliyor

 İkinci Dijital Yuan airdrop etkinliği geliyor

Çin Merkez Bankası (PBoC) tarafından geliştirilen Dijital Yuan geçtiğimiz ay bir airdrop etkinliği düzenlemiş ve vatandaşlara Dijital Yuan hediye etmişti. Şimdi alınan karar ile ikinci kez Dijital Yuan airdrop etkinliği yapılacak.

İkinci Dijital Yuan Airdrop Etkinliği

Çin Merkez Bankası ikinci Dijital Yuan airdrop etkinliğine hazırlanıyor. Bu etkinlik Çin’deki 12 Aralık tarihinde başlayan ”Double 12” isimli alışveriş şenliğinde gerçekleşecek. Dijital Yuan pilot bölgesi olan Shenzhen‘de düzenlenecek olan etkinlikte 1.5 milyon dolar değerinde Dijital Yuan dağıtılacak.

Kişi başına 200 Dijital Yuan verilmesi planlanıyor. Bu etkinlikte kazanılan Dijital Yuan‘lar ise Shenzhen bölgesinde kullanılabilecek. Shenzhen şehrindeki birçok satış noktası Dijital Yuan ile ödeme kabul ediyor. Ödeme ise QR kod ve NFC ile gerçekleştirilebiliyor.

İkinci Dijital Yuan airdrop etkinliği geliyor

Dijital Yuan İşlem Hacmi Artıyor

Çin Merkez Bankası Başkanı Yi Gang, Dijital Yuan hakkında açıklama yaptı. Henüz pilot bölgede test aşamasında kullanılan Dijital Yuan’ın 299 milyon dolar değerinde işlem hacmine ulaştığını açıkladı. 4 milyon işlemin gerçekleştiğini belirten Gang, Korona virüsü sebebiyle bankacılık hizmetleri ihtiyacını arttığını belirtti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir