Recep Akdağ: Dijital para kullanalım

 Recep Akdağ: Dijital para kullanalım

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sağlık Komisyonu Başkanı Recep Akdağ, meclise ”Dijital para kullanalım” önerisi yaptı. Korona virüsü sebebiyle nakit kullanımının bir tehlike oluşturması en çok dikkat çeken konuların başında geliyor.

Recep Akdağ: ”Dijital Para Kullanalım”

Eski Sağlık Bakanı ve şu anda Türkiye Büyük Millet Meclisi Sağlık Komisyonu Başkanlığı görevini sürdüren Recep Akdağ, Korona virüsü sebebiyle alınması gereken önlemlerden bahsetti. Bu önlemler arasında nakit kullanım yerine dijital para kullanımını önerdi:

”Dijital para kullanalım, mümkün olduğu kadar parayla bulaşmayı önlemek için. HES kodu milletvekilleri için de kullanılsın. Milletvekillerinin dokunulmazlığı olduğu için kimse dokunamıyor ama en azından milletvekiline bildirilmesi lazım.”

Dijital para kullanım önerisinin ardından şunları söyledi:

”Meclis Genel Kurulu’nda havalandırma iyi yapılsın. Kapılardan sıkışık çıkılmasın. Maskesiz konuşulmasın. Maskenin kalitesi üzerinde özellikle bir kere daha durulsun. Maskenin nasıl kullanılacağı bütün Meclis çalışanlarına ve milletvekillerine iyi anlatılsın, öğretilsin. Ziyaretçi girişleri yasak ama maalesef deliniyor. Hassasiyetle buna mani olunsun.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir