Huami akıllı maske üretmeye başladı

Huami akıllı maske üretmeye başladı

ABONE OL 

Korona virüsünün yaygınlaşmasının ardından maske kullanım oranları tavan yaptı. Virüs bulaşmasını önlemek adına maske kullanan insanlar akıllı telefonların ekran kilitlerini yüzleriyle açamamaya başladılar. Xiaomi destekli Huami ise bu sorunu ortadan kaldırmak için akıllı maskeler geliştirmeye başladı.

Huami Akıllı Maske Geliyor

Akıllı telefonlar geliştikçe güvenlikleri de gelişiyor. Önceden girilen parolalar, şifreler, desenler, parmak izi okuyucusu ve son olarak yüz tanıma ile ekran kilidini açılabiliyor. Bu güvenlik adımlarından yüz tanıma kilidi maskelerle çalışmıyor. Huami bu sorunu ortadan kaldırmak için N95 maskelerini akıllı telefonlara uygun bir hale getirme çalışmalarına başladı.

Huawei akıllı maske

Şeffaf bir yapıya sahip olan akıllı maske, buğulanmayı önlemek için de havalandırma deliklerine ev sahipliği yapıyor. Projenin ismi ‘Aeri‘ olarak belirlendi. Projenin esas amacı şeffaf bir yapı ile yüz tanıma ile açılan ekran kilidinin doğru bir şekilde çalışmasını sağlamak.

Ayrıca dezenfeksiyon için havalandırma fanına sahip olacak olan Huami akıllı maske, USB-C girişi ile şarj edilebilecek. Ayrıca maskeler son derece esnek olacak ve yüze tam oturur bir yapıya sahip olacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.