AMD işlemci satışları Intel’i geçti

AMD işlemci satışları Intel’i geçti

ABONE OL 

İşlemci üreticisi AMD, işlemci satışlarında Intel’i geçti. Bu açıklama AMD CEO’su Dr. Lisa Su tarafından yapıldı. CEO’nun açıklamalarına göre AMD, premium işlemci üretiminde Intel’i geride bıraktı. İşlemci üretiminde akıla gelen ilk iki üretici olan AMD ve Intel rekabetleriyle sık sık gündeme geliyor.

”AMD İşlemcileri Daha Fazla İlgi Görüyor”

Dünya genelindeki premium işlemci satışlarının %50‘den fazla kısmını AMD’nin Premium işlemci serisi Ryzen ile elinde bulundurduğunu iddia etti. Hatta CEO, 10 çeyrek üst üste Intel‘i geride bıraktıklarını da iddia etti.

AMD Ryzen

Ryzen 2000 ve Ryzen 3000 işlemci serilerinin en çok satılan işlemci olduğunun altını çizen CEO Dr. Lisa Su, küresel anlamda bu başarının sahibi olduklarını belirtti. AMD Ryzen serisinin sadece son üyeleri değil eski sayılabilecek Ryzen 2000 ve Ryzen 3000 serilerinin güçlü talep görmesi gör ardı edilmiyor.

Yeni Ryzen 9 serisinin pahalı olması kullanıcıları daha uygun fiyatlı ve güçlü performans sahibi olan serilere yöneltiyor. Bu sebepten dolayı satışların bu kadar yüksek olduğu iddia ediliyor.

AMD işlemci satışlar konusunda Intel’i geçtiğini 2020 yılının ilk çeyrek verilerine bakarak ortaya çıktığını iddia ediyor. AMD, 2020 yılının ilk çeyreğinde 1.44 milyar dolar gelir elde etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.