Google Meet günde 3 milyon kullanıcı kazanıyor

Google Meet günde 3 milyon kullanıcı kazanıyor

Google Meet günde 3 milyon kullanıcı kazanıyor

ABONE OL 

Google CEO’su Sundar Pichai şirketin ilk çeyrek kazancını açıkladığı konuşmasında Google Meet online video konferans uygulamasının günde yaklaşık 3 milyon kullanıcıyı bünyesine eklediğini belirtti.

Artış Nisan ayının başlarında başladı ve 9 Nisan itibariyle her gün 2 milyondan fazla artış göstermeye başladı. Bu durumda Korona virüsü ve online toplantıların artması büyük bir etken olarak görünüyor. Uzaktan eğitim, online toplantı, konferans ve lansmanların artması Zoom, Google Meet ve yeni tanıtılan Facebook Messenger Rooms gibi uygulamaların kullanım oranını da arttırdı.

“Geçen hafta önemli bir dönüm noktasını geçtik.” diyen Pichai “Şu anda her gün yaklaşık 3 milyon yeni kullanıcı ekliyoruz ve Ocak ayından bu yana kullanımda otuz kat artış gördük. Artık günde 100 milyondan fazla Meet toplantı katılımcısı var.” şeklinde açıklama yaptı.

Google Meet

Google’ın G Suite üretkenlik uygulamalarının bir parçası olan Meet’te 3 Mart tarihinde bazı gelişmiş özelliklere ücretsiz erişim sağlandı. Yapılan açıklamada 9 Nisan tarihine kadar bu özelliklere ücretsiz olarak herkesin erişebileceği belirtildi. Zoom’a benzeyen bir galeri ve arka plan görünümünü iptal ederek Zoom, Microsoft Teams gibi rakiplerle daha iyi rekabet edebilmek için yeni özellikler eklendi.

Meet’in şu an günlük 100 milyondan fazla kullanıcısı hala Zoom’un 300 milyonluk kullanıcısının altında ancak Meet kullanımı gün geçtikçe ve Zoom hakkında tartışmalar sürdükçe artıyor.

Google’ın çatı şirketi Alphabet tarafından yapılan açıklamada 2020 ilk çeyrekte 41,2 milyar dolar gelir elde edildiği ve 6,8 milyar dolar kar elde edildiği belirtildi. Meet’in de içinde bulunduğu G Suite’i kapsayan bulut bilişim bölümü 2019 ilk çeyreğe göre yüzde 55 artarak 2,8 milyar dolar kazandı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.