Korona virüsü temalı oyun Çin’de yasaklandı

Korona virüsü temalı oyun Çin'de yasaklandı

Korona virüsü temalı oyun Çin’de yasaklandı

ABONE OL 

180 binin üzerinde kişinin ölümüne neden olan ve şimdiye kadar 2 milyon kişinin etkilendiği Korona virüsü oyun piyasasına da girdi. Büyük oyun dağıtım platformu Steam‘de MythZsGame geliştiricisi 24 Nisan‘da Coronavirus Attack isimli ve Korona temalı bir oyun yayınladı.

Coronavirus Attack

Bencil-zombiler virüsü ülke çapında enfekte oldu. VIRUS TAŞIYICILARI ülkeden kaçmaya çalisiyor. Coronavirus antizombi virüsü buna karşı yapıldı. Amacınız bencil zombi virüsü taşıyıcılarının dünyadan kaçmasını ve bulaştırmasını önlemektir.

Basit 2 boyutlu bir oyun olan Coronavirus Attack oyununda amacımız enfekte olmuş hastaların ülkeden çıkışlarına engel olmak. Bir virüs şekilde üzerimize doğru koşan insanları engellemeye çalıştığımız oyun seviye seviye olarak ilerliyor.

Korona virüsü temalı oyun Çin’de neden yasaklandı?

Coronavirus Attack oyununun Çin’de yasaklanmasının en büyük nedeni Çin Halk Cumhuriyeti bayrağına benzer bir teması olması.

Oyunun yaratıcısı olan MythZ Abacus haber sitesine yaptığı açıklamada projeyi Çin hükümetine karşı bir protesto olarak geliştirdiğini de söyledi. Salgının ele alınış şeklinden memnun olmadığını belirtti.

Oyunun çıkmasının üzerinden henüz 5 gün geçmişken oyun Çin’de yasaklanarak gündem oldu.

Çin’de engellenen ilk Steam oyunu Coronavirus Attack da değil. Popüler simülasyon oyunu Plague Inc. veba temalı bir oyun olması nedeniyle COVID-19 salgını kötüleşmeye başladıktan sonra Mart ayında tüm ülkeden engellendi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.