Honor Qualcomm ile görüşmelerini sürdürüyor

 Honor Qualcomm ile görüşmelerini sürdürüyor

Huawei‘nin alt markası olarak faaliyetlerine başlayan Honor, ABD ambargoları sebebiyle satılmıştı. Huawei yaptığı son açıklamada Honor‘un 15.2 milyar dolar karşılığında satmıştı. Ambargoları aşması beklenen Honor’un Qualcomm ile görüştüğü ve Snapdragon 888 işlemcili bir akıllı telefon üretmek istediği iddia ediliyor.

Honor Qualcomm’dan İşlemci Alabilecek mi?

Honor CEO’su Zhao Ming yaptığı açıklamada en iyi Çin merkezli akıllı telefon üreticisi olmak istediklerini vurguladı. Huawei‘ye yapılan ambargolardan Honor‘da bir hayli etkileniyordu. Google servislerinden mahrum kalan Honor, her geçen gün geliştirilen Huawei servislerine yavaş yavaş entegre ediliyordu. Honor satışın ardından Qualcomm ile işlemci konusunda görüşmeye başladı.

Gelen sızıntılara göre anlaşmanın yakın olduğu ve yakın zamanda Snapdragon 888 işlemciye sahip Honor markalı bir model duyabiliriz. Ancak bu konuda herhangi bir ambargo uygulanıp uygulanmayacağı şimdilik bilinmiyor.

Honor Qualcomm görüşmeleri sürüyor

Huawei Honor’u Sattı

Amerika Birleşik Devletleri ambargosu sebebiyle çalışma şartları giderek zorlaşan Huawei, yalnıza Huawei markası için değil Honor markası içinde çıkış yolları arıyordu. Şartlar giderek zorlaşırken Honor’u satmayı planlayan Çinli teknoloji devi Huawei, Honor’u Shenzhen Zhixin New Information Technology isimli teknoloji şirketine sattı. Satış için 15.2 milyar dolar ödeme yapıldığı iddia ediliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir