Cyberpunk 2077 Steam’de anlık oyuncu rekoru kırdı

Cyberpunk 2077 Steam'de anlık oyuncu rekoru kırdı

Cyberpunk 2077 Steam’de anlık oyuncu rekoru kırdı

ABONE OL 

Yıllardır beklenen ve oyun severlerin nihayet kavuştuğu Cyberpunk 2077 Steam platformunda anlık oyuncu sayısıyla önceki rekorun sahibi Fallout 4‘ün rakamını ikiye katlayarak 1.003.64 anlık oyuncu sayısıyla rekor kırdı.

Cyberpunk 2077, 2015 yılında Bethesda tarafından yayınlanan açık dünya RPG oyunu Fallout 4 oyununun single player kategorisinde yakaladığı 472.962 anlık oyuncu sayısının iki katının da üstüne yalnızca 3 saat içerisinde çıkarak Steam‘de anlık olarak en fazla kullanıcının eriştiği single player oyunu unvanını kazandı.

Cyberpunk 2077 Steam’de Anlık Oyuncu Rekoru Kırdı

Cyberpunk 2077 Steam’de Anlık Oyuncu Rekoru Kırdı

Cyberpunk 2077 oyununun yalnızca Steam’de 1 milyonun üzerinde satması rekor kırmasına yeterken oyunun GOG, Epic Store, GeForce Now, Stadia ve oyun konsollarında da satışa çıkması bu rakamı oldukça arttırıyor. Twitch platformunda da anlık izlenme sayısında ilk günden 1 milyona ulaşıldığını belirtmek gerekiyor.

Cyberpunk 2077 Çıktı Steam Çöktü

Oyunun piyasaya sürülmesiyle Steam kısa süreli olarak bir çöküntü yaşadı. Oyuncuların oyunu 8 sene beklediği çıktığı anda belli olurken sabırsızlanan oyuncular, oyunu anında satın almak istedi ancak Steam, tarihin en yüksek trafik artışına tanık oldu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir