iPhone 13 kutusundan yalnızca iPhone 13 çıkabilir

 iPhone 13 kutusundan yalnızca iPhone 13 çıkabilir

Apple, iPhone 12 serisi ile birlikte telefon kutularından şarj adaptörünü ve kulaklığı çıkarmıştı. Gelen iddialara göre iPhone 13 serisi ile birlikte kutu içerisindeki lightning kablosu da çıkarılabilir. Yani iPhone 13 kutusundan yalnızca iPhone 13 çıkabilir.

iPhone 13 Tek Başına Karşımıza Çıkabilir

Dünyanın en büyük şirketleri arasında yer alan Apple, iPhone 12 kutularından şarj adaptörünü ve kulaklığı çıkarmıştı. Kutu içerisinde yalnızca iPhone 12 ve lightning kablosu kalmıştı. Bununla da yetinmeyen Apple, iPhone XR, iPhone SE 2020 ve iPhone 11 kutularından da şarj adaptörünü çıkarmıştı.

iPhone 12

Şarj adaptörünü kutudan çıkaran şirket, iPhone 12 tanıtım etkinliğinde çevre vurgusu yapmıştı ve şarj adaptörlerini geri dönüşüm sebebi göstererek kutu içerisinde çıkarmıştı. Ancak bu kararın hemen ardından 20W gücünde yeni bir adaptör satışa sunmuştu.

Gelen son iddialara göre ise Apple, iPhone 13 kutusundan lightning kablosunu da çıkaracak ve kutudan yalnızca iPhone 13 çıkacak. Ancak şimdilik bunun bir iddiadan öte olmadığının bilinmesi gerekiyor.

Muhtemel iPhone 13 Detayları

Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo iPhone 13 kamera detayları hakkında sızıntılarda bulundu. iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max modellerinde f/1.8 diyafram değerine sahip ultra geniş açı kamerası bulunacak. Ayrıca ultra geniş açı kameralarında otomatik netleme bulunmasına da kesin gözüyle bakılıyor. iPhone 12 serisindeki bu diyafram değerinin f/2.4 olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Ortaya çıkan bilgilere göre akıllı telefon modelinde iPhone 12 serisinde olduğu gibi yine ekran içi Touch ID olmayacak. Önceki bilgilerle çelişen bu bilgi yeni modellerde Touch ID bekleyen kullanıcıları üzmüş durumda. Ayrıca akıllı telefon Face ID sensörlerini ve ön kamerayı barındırmak için geniş çentikli bir ekrana sahip olabilir.

Daha önceden de ortaya çıkan bilgi yeniden karşımıza çıktı. 2021’de duyurulacak olan iPhone modelleriin 120Hz ekran yenileme hızına sahip olacağı belirtildi. Ayrıca serinin bazı modellerinde (ya da tümünde) 1 TB depolama seçeneğinin de sunulacağı ortaya çıktı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir