Hindistan Merkez Bankası Başkanı: Kripto paralar riskli

Kripto paralar riskli

Hindistan Merkez Bankası Başkanı: Kripto paralar riskli

ABONE OL 

Geçtiğimiz günlerde Hindistan Merkez Bankası’ndan bir duyuru yapılmıştı. Bu duyuruya göre 2018’den yürürlüğe giren ve kripto para yatırımcılarının bankalar tarafından uyarılmalarını içeren genelgenin geçerli olmadığını açıklamıştı. Bu olumlu haberin ardından Hindistan Merkez Bankası (RBI) Başkanı Shaktikanta Das‘tan bir açıklama geldi.

Shaktikanta Das: Kripto Paralar Riskli

Hindistan Merkez Bankası Başkanı Shaktikanta Das geçtiğimiz günlerde yapılan duyurunun ardından bir açıklama yaptı ve kripto paraların riskli olduğunu hükümete bildirdiğini ifade etti. Das tarafından yapılan açıklama:

”RBI’nın pozisyonunda bir değişiklik yok. Hükümete kripto para birimleriyle ilgili büyük endişelerimiz olduğunu ilettik.”

Hindistan Merkez Bankası Başkanı: Kripto paralar riskli

Bitcoin’i Yasaklayan Genelge Artık Geçerli Değil

Hindistan yıllardan beri Bitcoin’e olan olumsuz tavrıyla biliniyor. Yalnızca Bitcoin’e değil tüm kripto paralara mesafeli olan Hindistan’dan önemli bir adım geldi. Bitcoin‘in geçtiğimiz hafta 30 bin dolara kadar gerilemesine sebep olan olumsuz haberlerin ardından Hindistan’dan olumlu bir haber geldi. Hindistan Merkez Bankası yaptığı açıklamada, kripto para yatırımcılarının bankalar tarafından uyarılmalarını sağlayan genelgenin artık geçerli olmadığını belirtti.

4 Mart 2020 tarihinde Hindistan Yüksek Mahkemesi tarafından bu genelgenin iptal edildiğini açıklayan Hindistan Merkez Bankası (RBI), genelgede yer alan uygulamaların artık uygulanamayacağını ifade etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir