Çin’den gelen Bitcoin açıklaması sevindirdi!

Çin Bitcoin açıklaması

Çin’den gelen Bitcoin açıklaması sevindirdi!

ABONE OL 

Geçtiğimiz hafta Çin Halk Cumhuriyeti‘nin üst düzey yöneticileri tarafından Bitcoin madenciliğine yönelik yapılan açıklamalar fiyatın neredeyse yarı yarıya erimesini beraberinde getirdi. Bugün yine Çin hükümeti tarafından yapılan Bitcoin açıklaması bu yaptırımların aksi yönünde oldu.

Xinhua, Bitcoin Açıklaması Yaptı

Çin Halk Cumhuriyeti resmi medya kuruşu olan Xinhua tarafından yapılan açıklamalarda Bitcoin ve kripto para alıp satmanın risklerinden bahsedildi. Bu risklerden bahsedilmesinin ardından Çinli vatandaşların bu riski alma konusunda özgürlükleri de belirtildi.

Çin’in yıllardan beri Bitcoin’e olan olumsuz tavrı sürüyor. Sık sık gelen olumsuz açıklamalarla Bitcoin fiyatı da olumsuz etkileniyor. Yine Xinhua tarafından yapılan açıklamalarda kripto para alıp satmanın büyük ölçüde riskli olduğunu belirtiyor. Ancak resmi olarak bu konuda yasak bulunmadığı için de Çinli yatırımcıların bu riski göz önüne alarak bu faaliyetlerini sürdürmekte özgür oldukları ifade edildi.

Çin’den gelen Bitcoin açıklaması sevindirdi!

Çin Bitcoin Madenciliği Açıklaması ile Piyasayı Sarsmıştı

Çin Halk Cumhuriyeti Başkan Yardımcısı Liu He, bugün Devlet Mali İstikrar Komitesi‘ni toplamıştı. Toplantının ardından açıklamalarda bulunan He, Bitcoin madenciliği ile sert tedbirler alacaklarını açıklamıştı. Liu He, Bitcoin madenciliğinin ve Bitcoin ticaretinin önüne geçmeleri gerektiğini belirterek gerekli önlemlerin alınacağını ifade etmişti.

Daha önce yine Çin’den yapılan açıklamalarla değer kaybeden Bitcoin, bu açıklamanın ardından yeniden değer kaybetti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir