Steve Wozniak, kripto para dolandırıcılığı davasını kaybetti

kripto para dolandırıcılığı

Steve Wozniak, kripto para dolandırıcılığı davasını kaybetti

ABONE OL 

Apple’ın kurucularından olan Steve Wozniak, YouTube üzerinden isminin kullanılarak kripto para dolandırıcılığı yapıldığını ve YouTube’un bunun önüne geçmediğini öne sürerek dava açmıştı. Mahkeme bu davada YouTube’u haklı buldu.

Steve Wozniak Kripto Para Dolandırıcılığından Şikayetçi!

Apple’ın kurucularından olan Steve Wozniak, ismi kullanılarak YouTube üzerinden kripto para dolandırıcılığı yapılan isimler arasında yer alıyor. Bu isimlerin en popülerleri ise Elon Musk ve Bill Gates. Bu kişilerin belirli videoları kesilerek YouTube üzerinden canlı yayınmış gibi yayınlanıyor. Dolandırıcılar bu kişilerin videolarını kullanarak çeşitli kripto paralar cinsinden bağış topluyor.

Steve Wozniak da bu tür olaylar sebebiyle YouTube‘a dava açtı ve YouTube’un bu yayınları engellemediğini öne sürdü. Fakat mahkeme bu konuda Wozniak‘ı haksız buldu. Mahkeme tarafından yapılan açıklamada YouTube’un kullanıcılar tarafından yayınlanan içeriğin sorumluluğundan koruyan federal yasaların olduğunu ifade etti.

Steve Wozniak

Ripple YouTube Davasında Uzlaşma!

Ripple, YouTube üzerinden yapılan canlı yayınla XRP dolandırıcılığından şikayetçi olmuş ve YouTube’a dava açmıştı. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse konu ile ilgili açıklama yaparak, bu dolandırıcılık yayınlarının önüne geçmek için beraber harekete geçeceklerini belirtti.

Bu yayınların önlenmesinin kripto paraların geleceği için önemli olduğunu da belirten Garlinghouse, anlaşma detaylarını paylaşmadı. Ancak hükümetlerin kripto paraları yakından incelediği bu dönemde güvenlik önlemlerinin üzerinden daha fazla durulması gerektiğini ifade etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir