HBO Max Türkiye’ye ne zaman gelecek?

HBO Max Türkiye'ye ne zaman gelecek?

HBO Max Türkiye’ye ne zaman gelecek?

ABONE OL 

Ülkemizde aktif hizmet veren Prime Video, Netflix gibi yapımların ardından Haziran ayında faaliyete geçecek olan Disney Plus platformu gibi HBO Max da Türkiye pazarına girmeyi planlıyor. Geçtiğimiz ay 15 Avrupa ülkesinde faaliyete geçen platformun Türkiye’ye gelip gelmeyeceği merak ediliyordu. İşte bu sorunun yanıtı:

HBO Max Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek?

Geçtiğimiz yılın ekim ayında İskandinavya ülkeleri ile İspanya ve Andorra’da faaliyete başlayan platform, bu yılın mart ayında Bosna-Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Çekya, Macaristan, Moldova, Karadağ, Hollanda, Kuzey Makedonya, Polonya, Portekiz, Romanya, Sırbistan, Slovakya ve Slovenya ülkelerinde hizmetine başladı.

Ülkelerde ortalama 5 euro civarı bir ücretle hizmet veren ve açılış sırasında abone olanlara ömür boyu yüzde 33’lük indirim sağlayacağını belirten platform yetkilileri, 2021 yılını 73 milyon abone ile kapattıklarını ve hem daha fazla ülkede hizmet vermek hem de kullanıcı sayısını arttırmak için devamlı çalışmalar yaptıklarını açıkladı.

WarnerMedia‘nın sahibi olduğu HBO Max Türkiye ve diğer ülkelere ne zaman geleceğiyle ilgili de üstü kapalı bir açıklama yaptı. 2026 yılına kadar 190 ülkede faaliyete geçmeyi bekleyen platformun Türkiye, Yunanistan ve diğer balkan ülkelerinde bu yılın sonuna doğru hizmete gireceği belirtildi.

HBO Max Türkiye’de bu yılın sonuna doğru faaliyete girecek.

Game of Thrones, Batman, Rick&Morty gibi sevilen yapımların yer alacağı platform, Netflix’in Türkiye’de yaptığı zammın ardından gündem oldu ve ülkede hizmete başladığı anda büyük bir kitleye sahip olacağı düşünülüyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.