Robert Downey Jr. ve HBO Sherlock Holmes dizisi için çalışıyor!

Robert Downey Jr. ve HBO Sherlock Holmes dizisi için çalışıyor!

Robert Downey Jr. ve HBO Sherlock Holmes dizisi için çalışıyor!

ABONE OL 

Sir Arthur Conan Doyle‘un hikayeleriyle hayatımıza giren, birçok kitapta, filmde ve dizide karşımıza çıkan, dedektiflik dendiği zaman akla gelen ilk isim olan Sherlock Holmes, Robert Downey Jr.‘ın başında olduğu bir HBO projesi ile dizi olarak karşımıza çıkacak.

Robert Downey Jr. ve HBO Max Sherlock Holmes Dizisi İçin Çalışıyor

Benedict Cumberbatch‘in başrolde yer aldığı Sherlock dizisinin devamının çekilmesi için hayranların yoğun bir isteği bulunuyordu ancak karşı taraftan herhangi bir adım gelmemişti. Sherlock Holmes film serisinin başrolünde bulunan Robert Downey Jr. ise isteklere kayıtsız kalamamış olacak ki Sherlock Holmes dizisi için yapımcı olarak çalışmalara başladı.

HBO ile anlaşan Downey Jr., karakterin başrolünde yer aldığı film serisinin yapımcısı Lionel Wigram ile bir araya geldi. Sherlock Holmes dizi serisiyle ilgili herhangi bir bilgi olmasa da HBO Max platformunda yayınlanacağı düşünülüyor.

HBO Max Türkiye’de bu yılın sonuna doğru faaliyete girecek.

HBO Max Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek?

Geçtiğimiz yılın ekim ayında İskandinavya ülkeleri ile İspanya ve Andorra’da faaliyete başlayan platform, bu yılın mart ayında Bosna-Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Çekya, Macaristan, Moldova, Karadağ, Hollanda, Kuzey Makedonya, Polonya, Portekiz, Romanya, Sırbistan, Slovakya ve Slovenya ülkelerinde hizmetine başladı.

Ülkelerde ortalama 5 euro civarı bir ücretle hizmet veren ve açılış sırasında abone olanlara ömür boyu yüzde 33’lük indirim sağlayacağını belirten platform yetkilileri, 2021 yılını 73 milyon abone ile kapattıklarını ve hem daha fazla ülkede hizmet vermek hem de kullanıcı sayısını arttırmak için devamlı çalışmalar yaptıklarını açıkladı.

WarnerMedia‘nın sahibi olduğu HBO Max Türkiye ve diğer ülkelere ne zaman geleceğiyle ilgili de üstü kapalı bir açıklama yaptı. 2026 yılına kadar 190 ülkede faaliyete geçmeyi bekleyen platformun Türkiye, Yunanistan ve diğer balkan ülkelerinde bu yılın sonuna doğru hizmete gireceği belirtildi.

Game of Thrones, Batman, Rick&Morty gibi sevilen yapımların yer alacağı platform, Netflix’in Türkiye’de yaptığı zammın ardından gündem oldu ve ülkede hizmete başladığı anda büyük bir kitleye sahip olacağı düşünülüyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir