Harvest Finance siber saldırıya uğradı! Kayıp 24 milyon dolar

Harvest Finance siber saldırı

Harvest Finance siber saldırıya uğradı! Kayıp 24 milyon dolar

ABONE OL 

Yine bir DeFi projesi yine bir siber saldırı haberi. Harvest Finance isimli Merkeziyetsiz Finans (DeFi) projesi siber saldırıya maruz kaldı. 24 milyon dolar değerinde bir zararın olduğunu açıklayan Harvest Finance siber saldırıyı gerçekleştiren saldırganı bulana 100 bin dolar ödeme yapacağını açıkladı.

Siber Saldırılar Bitmiyor: Harvest Finance siber saldırıya uğradı

Kripto para sektörünün en çok eleştirildiği konular arasında siber saldırılar ilk sırada geliyor. Bu siber saldırılara bir yenisi eklendi. Harvest Finance isimli DeFi projesi uğradı siber saldırıda 24 milyon dolarlık bir kayıp ortaya çıktı. Ancak işin ilginç bir yanı var. Saldırıyı düzenleyen kişi 2.5 milyon dolar değerindeki fonu geri gönderdi. Harvest Finance ise bu parayı yatırımcılarına dağıttı.

Harvest Finance siber saldırıya uğradı

24 milyon dolarlık fonu renBTC (rBTC)’ye çeviren saldırgan fonları hemen kendi hesaplarına aktardı. Ardından çaldığı fonun 2.5 milyon dolarlık kısmını USDT ve USDC olarak Harvest Finance adreslerine geri gönderdi.

Ardından çalışan fonların gönderildiği adresler tespit edildiği ve büyük kripto para borsalarından bu adreslerin kara listeye alınması ve fonların dondurulması istendi. Harvest Finance tarafından üretilen ve satışa sunulan FARM isimli DeFi token bir günde yüzde 60 değer kaybetti. Kilitli varlıklar ise 1 milyar dolar seviyelerinden 570 milyon dolar seviyelerine geriledi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için Twitter, Instagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir