En büyük 10 kripto para – 25 Ekim 2020

En büyük 10 kripto para

En büyük 10 kripto para – 25 Ekim 2020

ABONE OL 

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 25 Ekim 2020)

Bitcoin 13.000 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %2.1 artarak %61’e yükseldi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki 29 milyar dolar artarak 240 milyar dolara seviyelerine geriledi. Kripto para piyasasının toplam hacmi 36 milyar dolar artarak 394 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

 • Glassnode verilerine göre 100’den fazla Bitcoin’e sahip olan cüzdan sayısı giderek artıyor. 100’den fazla Bitcoin’i bulunan cüzdan sayısı 16.159‘a ulaştı. Bununla birlikte Bitcoin cüzdan sayısı da giderek artıyor.
 • ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell, kripto paraların ortaya çıkmasıyla birlikte ortaya çıkan ulusal paraların dijitalleştirilmesi (CBDC) konusunda açıklama yaptı. Bu açıklamasında ABD ulusal parası doların dijital versiyonu hakkında da açıklamalar yapan Powell, hükümetin bu konuda ilgisiz olduğundan bahsetti.
 • Milliyet’in haberinde yer verilen olay ülkemizdeki Bitcoin miras konusuna netlik kazandırdı. Eşi vefat eden kadın, eşinin 20 bin liralık Bitcoin‘i için vergi dairesine başvurdu. Başvuru yapan kadın, başvuru sonucunda eşinin 20 bin liralık Bitcoin’inin miras olarak kalabileceğini öğrendi.
 • Kurumsal Bitcoin alımlarına bir yenisi daha eklenecek. İngiltere merkezli Mode Global Holdings, yatırımcılarının varlıklarını değer kaybından korumak için varlıkların yüzde 10 kadarıyla Bitcoin alınacağı açıklandı.
 • DragonEx isimli kripto para borsası OKEx skandalından bir hayli etkilendi. OKEx borsasındaki kripto para çekimlerinin durması sebebiyle DragonEx kullanıcıları toplu bir şekilde yatırımlarını çekmeye başladı. Bu ise büyük bir problem haline geldi.
 • Kripto paralara pek sıcak bakmayan ülkeler arasında gösterilen Rusya, yeni bir hamle daha yaparak devlet memurlarının sahip oldukları kripto paraları beyan etme zorunluluğu getirdi. Hazırlanan bir yasal düzenleme ile hayata geçirilecek olan bu karar aynı zamanda Rusya’nın kripto para ile ilgili aldığı ilk resmi karar olarak tarihe geçti.
 • Japonya’nın bugüne kadar gelmiş geçmiş en iyi futbolcusu kabul edilen Keisuke Honda kripto para çıkarmaya hazırlanıyor. Bir dönem Milan forması da giyen Honda, 2018 yılında Japon kripto para borsası BITPoint ile reklam anlaşması yapmıştı.
 • Kripto para fonu Grayscale kripto para alımına devam ediyor. 16 Ekim tarihinde varlıklarının toplamının 6.4 milyar dolara ulaştığını açıklayan Grayscale, geçtiğimiz gün 300 milyon dolar değerinde kripto para alımı gerçekleştirdi. Sık sık alım gerçekleştiren Grayscale toplamda 7.3 milyar dolarlık fon büyüklüğüne ulaştı.
 • Dünyaca ünlü ödeme platformu PayPal geçtiğimiz günlerde Bitcoin alım satımı başlatacaklarını duyurmuştu. Bugün ortaya çıkan haberler birlikte PayPal‘ın diğer kripto para şirketleri de görüştüğü ortaya çıktı.
 • Dünyaca ünlü ve milyonlarca kullanıcısı bulunan WordPress Ethereum ile iş birliği yapıldığını açıkladı. Bu iş birliği ile WordPress içerikleri Ethereum Blockchain ağında saklanılabilecek. Bunun için oluşturulan WordProof isimli bir eklenti ile bu yöntemi kullanmak isteyen kullanıcılara sunulacak.
 • Tüm zamanların aktif Bitcoin adres sayısı olan 411.127’ye 9 Aralık 2017 tarihinde ulaşılmıştı. Bitcoin’in zirve fiyatına ulaştığı tarihin ardından aktif Bitcoin sayısı ilk kez 388.697‘ye yükseldi.
 • Çin yoğun çalışmalar sürdürdüğü Dijital Yuan‘ın önündeki engelleri kaldırmak istiyor. Kripto para madenciliğinin merkezlerinden biri olan Çin, kripto para üretimi yapan kuruluşların üretimlerini kısıtlamak istiyor. Çin Merkez Bankası (PBoC) hazırladığı yasa tasarısında kripto para üretimlerinin üretilememeleri için gerekli yasal çerçevelerin hazırlanması gerektiğini belirtti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.