Çin kripto para üretimini kısıtlayabilir

Çin kripto para

Çin kripto para üretimini kısıtlayabilir

ABONE OL 

Kripto paralar, kripto para madenciliği yapılarak üretiliyor. Özellikle elektriğin birim fiyatının düşük olduğu ülkelerde gerçekleştirilen kripto para madenciliği genellikle Asya ülkelerinde gerçekleştiriliyor. Çin‘de en çok kripto para madencisine ev sahipliği yapan bu ülkeler arasında yer alıyor. Ancak Dijital Yuan çalışmalarına engel olduğu gerekçesiyle Çin kripto para üretimini kısıtlamak istiyor.

Çin Kripto Para Üretimi Kısıtlayabilecek mi?

Çin yoğun çalışmalar sürdürdüğü Dijital Yuan‘ın önündeki engelleri kaldırmak istiyor. Kripto para madenciliğinin merkezlerinden biri olan Çin, kripto para üretimi yapan kuruluşların üretimlerini kısıtlamak istiyor. Çin Merkez Bankası (PBoC) hazırladığı yasa tasarısında kripto para üretimlerinin üretilememeleri için gerekli yasal çerçevelerin hazırlanması gerektiğini belirtti.

Hazırlanacak herhangi bir düzenleme kripto para madenciliği yapan kişi ve kuruluşları olumsuz etkileyecek.

Dijital Yuan Kullanımı Artıyor!

Çin, Dijital Yuan çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Yine bir devlet kuruluşu olan Guangdong Petroleum istasyonlarında Dijital Yuan kullanılmaya başlandı. Dijital Yuan cüzdanlarını akıllı telefonlarına indiren şoförler, QR kod aracılığıyla Dijital Yuan ödeyerek akaryakıt satın almaya başladı. Çin, ulusal paranın dijital versiyonu olan Dijital Yuan’ı birçok farklı sektörde denemeye başladı.

Bankacılık sektöründen sonra teknoloji sektöründe süren denemelerin ardından akaryakıt kurumunda da testler başladı. Çin’in CBDC konusunda dünyaya öncülük ettiği artık tüm dünya tarafından kabul ediliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.