Aktif Bitcoin adres sayısı rekoruna yaklaşıldı!

Aktif Bitcoin adres sayısı

Aktif Bitcoin adres sayısı rekoruna yaklaşıldı!

ABONE OL 

PayPal‘ın Bitcoin alım satımını başlatacağını duyurmasıyla birlikte aktif Bitcoin adres sayısında rekora bir hayli yaklaşıldı. Bitcoin zirve fiyatı yaptığı 2017 Aralık’tan bu yana ilk defa rekor kıran Bitcoin, PayPal haberi sayesinde yeni yatırımcılarına kavuşuyor.

Aktif Bitcoin Adres Sayısı Artıyor

Tüm zamanların aktif Bitcoin adres sayısı olan 411.127’ye 9 Aralık 2017 tarihinde ulaşılmıştı. Bitcoin’in zirve fiyatına ulaştığı tarihin ardından aktif Bitcoin sayısı ilk kez 388.697‘ye yükseldi. PayPal haberiyle birlikte hareket etmeyen Bitcoin adreslerinin de birer birer harekete geçmesi bu haberi kripto para piyasasını hareketlendirdiği yorumunu rahatlıkla yapabiliriz.

Aktif Bitcoin adres sayısı

Glassnode verileriyle ortaya çıkan durum sonrasında Bitcoin ağındaki hareketlerin arttığını göz önüne sürüyor. Bazı analistlere göre bu durum Bitcoin fiyatına yansıyabilir.

Bitcoin Cüzdan Sayısı Giderek Artıyor

Kripto paraların lideri olarak kabul gören Bitcoin, cüzdan sayısının artışlarıyla gündeme geldi. İçerisinde Bitcoin bulunan cüzdan sayısı geçen yıla göre yüzde 16.5 artışla toplamda 31 milyonu aştı.

Glassnode verilerine göre son bir yılda Bitcoin cüzdan sayısı yüzde 16.5 artış gösterdi. 1 Eylül tarihinde cüzdan sayısı 31 milyonu aştı. Bu cüzdanların içerisinde 1.000 adet Bitcoin bulunan cüzdan sayısı ise 2.191 oldu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.