Bitcoin işlem ücretleri yüzde 350 arttı!

Bitcoin işlem ücretleri

Bitcoin işlem ücretleri yüzde 350 arttı!

ABONE OL 

Bitcoin fiyatının artmasıyla birlikte Bitcoin işlem ücretleri de artışa geçti. DeFi çılgınlığı ile birlikte Ethereum işlem ücretleri Bitcoin’i aşmıştı. Ancak Bitcoin‘in fiyatının kurumsal alımlarla birlikte yükselmesiyle işlem ücretleri yeniden artışa geçti ve yüzde 350 arttı.

Bitcoin İşlem Ücretleri Fırladı!

Bitinfocharts verilerine göre Bitcoin işlem ücretleri 1.8 dolar seviyelerinden 5.75 dolar seviyelerine yükseldi. Bitcoin’in 13 bin doları aştığı zaman işlem ücretleri 6.36 dolar seviyelerine kadar yükselmişti. Bitcoin işlem ücretleri yaklaşık bir ay öncesi ile karşılaştırıldığında yüzde 358 artış gösterdi.

İşlem ücretlerinin artışındaki en önem sebep ise yatırımcıların yaptıkları işlemlerinin bir an önce gerçekleşmesi ise normal işlem ücretinin biraz daha yüksek halini ödemeyi kabul etmesinden kaynaklanıyor. Bu davranış binlerce kişi tarafından gerçekleştirildiğinde ise Bitcoin işlem ücretleri fırlıyor.

Yakın Zamanda Ethereum İşlem Ücretleri Fırlamıştı

Uniswap başta olmak üzere birçok DeFi projesi sebebiyle Ethereum işlem ücretleri artmıştı. Bunun temel sebebinin DeFi projelerinin Ethereum Blockchain ağı üzerinde faaliyet göstermesi olduğu biliniyor. Uniswap Ethereum Blockchain ağının şu an yaklaşık yüzde 42‘sini tek başına kullanıyor. Bu sebepten dolayı ağda işlem gerçekleştirmek için ödenen ücret artıyor.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase, Coinbase Pro ismini verdiği borsasında Ethereum işlem ücretlerini kullanıcılara yansıtmaya başlamıştı. Normal zamanlarda kullanıcılardan işlem ücreti almayan Coinbase Pro artık işlem ücretleri uygulanmaya başladı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.