Haftalık Teknik Analiz #74 (Bitcoin ve Ethereum)

Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #74 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #74

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 1W grafiği

Bitcoin son 2 haftayı 16 bin dolar desteğinde geçirdi. Önemli haftalık bir destek ve son 1 aydır dönüş sinyalleri verse dahi marketin durumu ve kötü haberler nedeni ile yukarı hamleleri zayıf kaldı. Yakın zaman aralığında baktığımızda 16 bin dolar desteği tutuyor ve yukarı denemeleri devam ediyor.

16 bin dolar önemli destek ve altında kapanışlar 14 bin dolara iniş habercisi olacaktır. Bu destek tuttuğu sürece 17 bin 500 dolar denemesi yapabilir. Bu bölge önemli olacak ve buranın aşılması halinde Bitcoin’in kendini tekrar 20 bin dolar üzerine atmaya çalışacaktır. Grafik ve atmosfer olarak çok iyi gözükmese de Bitcoin bu hafta yukarı hamle yapabilir.

16 bin doların tekrar test edilmesi halinde 15 bin 500 dolar kadar bir dip yapabilir ve bu bölgeden sekmez ise muhtemelen düşüş dalgası devam edecek ve fiyatı 14 bin dolara inmeye baskılayacaktır. Al sat için sert bir market ancak Bitcoin bazında dip bölgesine yakın olduğunu düşünüyorum.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1D grafiği

Ethereum geçtiğimiz haftanın son günlerinde hareketli. Düşen kırmızı renkteki direnç test etmeye yakın. Daha önce Bitcoin’in de fiyat desteği ile bu direnci kırıp hızlı bir yükseliş yakalamıştı. Eğer bu hafta Bitcoin olumlu bir performans sergilerse 1.270 dolar1.250 dolar aralığında bu direnci test edecektir. Eğer kırılım yapar ve markette dengesiz bir hareket olmaz ise Ethereum ve bir çok diğer altcoin için ufak bir altsezonu yaşatabilir. Bu direnç kırılımı Ethereum’u hızlı bir şekilde 1.400 dolara götürecektir.

Destek olarak 1.100 dolar bölgesini tutuyor. Bu bölgeden Bitcoin’e oranla daha sert şekilde sekiyor ve bu alım iştahının biraz arttığını gösteriyor. Ancak 1.100 dolar desteği veya 1.270 dolar kırılımı olmadan işleme girmek son derece riskli olacaktır. Genel olarak diğer altlarda da benzer görüntüler var ancak market hareketlerinin sertliğinden dolayı kaldıraçlı işlemlerden uzak kalmakta fayda olacaktır.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir