FTX çalışanlarına ödeme yapmaya başladı!

FTX çalışanlarına ödeme

FTX çalışanlarına ödeme yapmaya başladı!

ABONE OL 

İflasıyla birlikte kripto para piyasasını da bir hayli geriye götüren FTX, çalışanlarına ödeme yapmaya başladı. İflasın açıklanmasıyla birlikte ödemelerin ne zaman yapılacağı çalışanlar tarafından merak ediliyordu.

FTX Çalışanlarına Ödeme Yapılıyor

FTX, yaşanan gelişmelerin ardından iflas ettiğini açıklamıştı. Bu iflasla birlikte şirkete yeni bir CEO getirilmişti. FTX’in yeni CEO’su John J. Ray, çalışanlara ödeme yapılması için gerekli adımları attı. Yapılan ödeme başvurusunun kabul edilmesiyle birlikte FTX’in ABD ve diğer ülkelerdeki çalışanlarına ödeme yapılmaya başlandı.

Bu ödemeler yapılırken FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried ve Alameda CEO’su Caroline Ellison‘a ödeme yapılmayacağı açıklandı.

FTX çalışanlarına ödeme yapmaya başladı!

FTX Saldırısındaki Ethereum’lar Elden Çıkarılıyor

Kripto para piyasasının içerisinde bulunduğu buhrana sebep olan FTX, yaşanan tüm gelişmelerin ardından bir de siber saldırıya maruz kalmıştı. Bu saldırıda ele geçirilen Ethereum’ların 10 bin tanesi renBTC‘e dönüştürüldü. Bu sebepten dolayı Ethereum fiyatı 1.100 dolar seviyelerine kadar geriledi.

FTX Mağdurlarına Bir Yenisi Eklendi

Kripto para piyasasının 10 gündür gündeminde yer alan FTX olayı, birçok platformun batmasına ve iflasına sebep oldu. Büyük yatırımcıların da varlıklarını kaybettiği olayların ardından Singapur devletine ait olan Temasek isimli fonun da FTX de yatırımlarının olduğu iddia edildi.

Yaklaşık 300 milyon dolarlık varlığın FTX’in iflasıyla birlikte kaybedildiği iddia ediliyor. FTX iflasıyla birlikte yüzbinlerce yatırımcı varlığını kaybetmişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir