Haftalık Teknik Analiz #67 (Bitcoin ve Ethereum)

Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #67 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #67

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 1W grafiği

Bitcoin hafta içerisinde olumlu görünüm ve hava ile yukarı denemeler yapsa dahi 20 bin 300 dolar bölgesini geçemedi. Geçen haftaki paylaştığımız grafikten pek farklı gözükmeyen bir hafta oldu. Hala 18 bin 900 dolar desteği tutuyor ve haftalık olarak hala olumlu ancak yukarı yönlü denemelerin başarısız olması satış baskısını arttırıyor.
Geçen hafta geçemediği 20 bin 300 dolar direnci bu hafta da belirleyici olabilir. Eğer 19 bin dolar desteği tutar ise yine 22 bin dolar24 bin dolar ve 27 bin dolar denemelerini bu ay içerisinde gerçekleştirebilir.

Makro destek bölgesi olan 20 bin dolar civarında geçirdiği süre ele alındığında sağlıklı olmayan bir fiyat hareketi olarak değerlendirebiliriz. Olumlu olabilecek senaryo önceki önemli bölge olan 28 bin dolar bölgesinin tekrar test edilmesi olacaktır.
Kısa zaman aralığında baktığımızda eğer 19 bin dolar desteği tutar ise 22 bin dolar bu hafta içerisinde test edilebilir. Eğer destekte tutunmayı başaramaz ise sert bir düşüşü tetikleyebilir.

Yön ne olursa olsun sert hareket gelecek gibi duruyor. Hala ekim ayı olumlu geçme ihtimali var ancak aşağı yönlü bir hamle olur ise bu hareketin çok sert olabileceğini unutmadan işlemlere stoplu girmekte fayda olacaktır.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1D grafiği

Ethereum sağlklı fiyat hareketleri yapsa da marketteki baskıdan dolayı yukarı hamleleri yetersiz kalıyor. 1.250 dolar1.400 dolar arasına sıkışmış bir fiyat var ve muhtemelen Bitcoin’in tercihine göre yön belirleyecektir. Eğer olumlu bir hafta geçer ise ve 1.400 dolar kırılır ise 1.550 dolar düşen trend direnci olacaktır ve buranın kırılımı ay içerisinde 2.500 dolara kadar gerçekleşebilir.

Destek bölgesi 1.250 dolar olsa da kırılım halinde (Bitcoin’in ne derece düşeceğine bağlı olarak) 1.100 dolar bölgesine kadar talep bölgesi mevcut. Merge sonrası bir türlü beklenen ayrışmayı yapamayan Ethereum, marketin olumlu olması halinde bu beklentiyi karşılayacağını düşünüyorum.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir