Haftalık Teknik Analiz #65 (Bitcoin ve Ethereum)

Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #65 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız. ,

Haftalık Teknik Analiz #65

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 1D grafiği

Bitcoin haftayı riskli bölgede tamamladı. Yukarı yönlü her denemede satış ile karşılaşıyor. 19 bin 300 dolar seviyesi önemini hala kaybetmiş değil. Bu bölgenin altında kalırsa 14 bin dolar bölgesi hedef olacak. Üzerinde kalabilir ise 22 bin 400 dolar hedefi olacak.
Fiyat hareketlerinin düzensiz olacağı bir ayı/boğa savaş bölgesi. Yani yine dengesiz iğnelerin oluştuğu bir hafta olabilir.

Bitcoin grafiğinde aşağı yöne gitmesi daha mantıklı duruyor ve piyasayı rahatlatacak bir hamle olacaktır. Beklenti piyasa genelinde 11 bin dolar14 bin dolar bölgesi ancak tamda bu nedenle ters yöne Short Squeeze denilen olay gerçekleşebilir. Yani çok fazla olan short pozisyonların ardı ardına likidite veya stop olması (alım yaparak kanan short pozisyonlar) nedeni ile yukarı yönlü çok büyük bir mum dikebilir. Bu hadise gerçekleşir ise kaldıraçlı işlemlerde olanların dikkat etmesi gerekli, çok zarara yol açabilir.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1D grafiği

Ethereum haftayı bitcoini takip ederek tamamladı. Beklenti Bitcoin’den merge nedeni ile ayrılmasıydı ancak Bitcoin’in güven vermeyen fiyat hareketleri nedeni ile markette ayrışabilen bir altcoin olması çok zor. 1.250 dolar seviyesi şu an tutmuş gibi dursa da güçsüz bir destek. Bitcoin’in aşağı yönde bir hamle yapması halinde kolayca kırılabilir ve 1.000 dolar desteğine inebilir. Altcoinler ile al sat yapan ve ya elinde olanların dikkatli olması gereken bir dönem. Eğer Bitcoin beklendiği gibi bir düşüş gerçekleştirirse altcoin’lerde çok kısa sürede (1-3 gün) en az %50’ye varan düşüşleri görebiliriz.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir