Haftalık Teknik Analiz #62 (Bitcoin ve Ethereum)

Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #62 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #62

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 1W grafiği

Bitcoin biz bu analizi yaparken 19 bin 300 dolar desteğini tekrar test ediyor. bu desteğin önemini bir kaç defa yazmıştık. Çok önemli bir haftaya giriş yaparken bu destekte olması çok iyi değil. 10 gün içerisinde ETH Merge gerçekleşecek. MtGox borsasında 2011 yılında hacklenen Bitcoinlerin iade edileceği söylentileri dolaşıyor ve 13 Eylül‘de CPI raporları açıklanacak. Kısacası yüksek ihtimal ile çok volatil hareketlerin olacağı bir hafta olacak.

19 bin dolar desteğinin kırılması halinde bir sonraki sağlam destek 13 bin dolar. Oraya kadar düşme olasılığı bulunuyor. Kaldıraçlı işlemlerin aşırı riskli olacağı bir hafta olacak. İşlemde olanların ve ya girecek olanların bu riskleri düşünerek işlem yapmaları hatta mümkünse yüksek kaldıraçlı işleme girmemeleri sağlıklı olacaktır.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1D grafiği

Ethereum’da 10 gün içerisinde Merge gerçekleşeceği ve buna ek olarak bütün marketler için önemli bir hafta olması nedeni ile ekstrem hareketler yapabilir. Yön tahmin etmek çok zor olacak ancak Merge işlemi gerçekleşirken bir sorun çıkmaz ise genel olarak aynı gün içerisinde etki edeceği bir güncelleme değil. Yeni güncelleme ile uzun veya orta vade de karşılaşacağı sorunlara göre fiyatlanacağını düşünüyorum.

Marketin olumsuz gitmesi ve ya merge sırasında sorun çıkması halinde grafikteki gözüken destekleri test edebilir ve hatta kanal dibi olan 800 dolar900 dolar aralığına kadar inebilir.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir