Binance USDC desteğini kesiyor

Binance USDC desteği

Binance USDC desteğini kesiyor

ABONE OL 

Dünyanın en hacimli kripto para borsalarından olan Binance, başta USDC olmak üzere USDP ve TUSD isimli sabit fiyatlı kripto paraları otomatik olarak BUSD‘ye dönüştürüleceğini açıkladı.

Binance USDC Desteğini Kesmeye Hazırlanıyor

Binance yaptığı açıklama ile sabit fiyatlı kripto paralarda değişiklik yapacağını açıkladı. USDC, USDP ve TUSD isimli sabit fiyatlı kripto paralar Binance tarafından geliştirilen BUSD isimli sabit fiyatlı kripto paraya dönüştüreceğini açıkladı. Ayrıca bu dönüşümün otomatik olarak yapılacağı da açıklamada özellikle belirtildi.

Dönüşüm 1:1 oranında ve 29 Eylül 2022 TSİ 06:00‘da gerçekleştirilecek.

Binance USDC desteğini kesiyor

Binance Nijerya İş Birliği Duyuruldu

Binance, devletler nezdinde faaliyetlerini resmileşmek ve iş geliştirmek amacıyla sık sık yeni iş birlikleri yapıyor. Son olarak Nijerya ile iş birliğine giden Binance, Nijerya merkezli sanal bir serbest bölge anlaşması yaparak proje geliştiriciliğini üstlenecek.

Binance yetkilisi konu ile ilgili şu ifadeyi kullandı:

Kurumun yetkisi, Sayın Bakan’ın direktifi ve Cumhurbaşkanı Muhammadu Buhari’nin ekonomik kalkınma gündemi doğrultusunda vatandaşlarımız için ekonomik fırsatları genişletmek için yeni temeller atmaya çalışıyoruz.

Binance Kazakistan Onayını da Aldı

Binance, Kazakistan’ın Astana Finansal Hizmetler Otoritesi‘ne yaptığı başvuruda onay aldı. Bu onay ile birlikte Binance, Kazakistan’da Dijital Varlık Ticaret Tesisi ve Saklama Sağlayıcısı unvanını almış oldu.

Bu unvan sayesinde birçok farklı faaliyet resmi olarak Binance’in kontrolünde gerçekleştirilebilecek. Bu gelişme Kazakistan’daki Binance kullanıcıları için de oldukça önemli olarak kabul ediliyor.

Bilindiği gibi Kazakistan, Bitcoin madenciliği için oldukça önemli merkezlerden birisi. Bu sebepten dolayı Bitcoin madencilerinin de bu gelişmeyi takip ettikleri gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir