Haftalık Teknik Analiz #59 (Bitcoin ve Ethereum)

Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #59 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #59

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 1D grafiği

Bitcoin geçen haftayı pozitif geçirdi ve güzel bir kapanış yaptıktan sonra güzelde bir yükseliş yapmasına rağmen 25 bin dolar bölgesinde sert bir satış ile karşılaştı. Biz bu analizi yaparken 24 bin dolar desteğinde bulunuyor. Satış sert olsa da 24 bin dolar desteği kırılmaz ise olumlu bir görünüm olacak ve 26 bin dolar28 bin dolar aralığına gidebilecektir.

Geçen hafta paylaştığımız grafiğin yakın çekiminde olduğu gibi bulunduğu bölgeyi kırarsa yeşil banda gidebilir ve bu bölge karşılaşacağı sert bir direnç bölgesi olacak. Ancak 23 bin 800 dolar desteğinin kırılması ile görüntü kötü bir hal alıp markette büyük satış dalgasına neden olabilir. 22 bin 500 dolara kadar kanal içerisinde olacak ve buranın kırılması ile yeni bir dip belirleyebilir. Önemli bölge 23 bin 800 dolar ve bu bölgeyi kırmadığı sürece Bitcoin’de olumlu bir hava hakim. Bu önemli bölgelerin günlük grafiklerinde işlem yapmak sağlıklı olacaktır.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1D grafiği

Ethereum geçen hafta belirttiğimiz gibi Bitcoin aynı fiyatta olsa da geçen hafta gösterdiğimiz hedefe ulaştı ve 2.000 dolar üzerine çıktı. Bu bölge söylediğim gibi kar alım bölgesiydi ve Bitcoin ile beraber buradan bir düşüş yaşadı. Haftayı Bitcoin’in performansına göre takip edecektir ve 2.200 dolar civarını görme şansı var.

Ancak Bitcoin çiftinde 0.083 çok önemli bir direnç ve oraya çok yakın durumda. Bu durumda bir kaç senaryo gerçekleşebilir. Bitcoin ile beraber yükselir ise bu direnç altında biraz akümüle olabilir. Bitcoin sert bir yükseliş yaparsa yine aynı şekilde arkadan takip ederek Bitcoin çiftinde dirençten uzaklaşabilir. Bu sayede fiyatı da artmış olacaktır.

Ama olası bir düşüş senaryosunda Ethereum çok sert bir düşüş ile karşılaşabilir. İki çiftte de direnç bölgesinde olması nedeni ile işlem açmanın çok riskli olduğu ve kar alımlarının olması gereken bir hafta. Aynı zamanda BTC.D dominasyon grafiği de kırılım yapmak üzere yani altlardan para çıkışı olabilir.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir