Acala Network saldırı sonrası hızlı toparladı!

Acala Network saldırı

Acala Network saldırı sonrası hızlı toparladı!

ABONE OL 

Geçtiğimiz günlerde bir siber saldırıya maruz kalan Acala Network (aUSD), yaralarını hızla sarmaya başladı. Saldırı ile birlikte aUSD isimli sabit fiyatlı kripto paranın fiyatı çakılmıştı. Ancak yakım yapılmasıyla birlikte fiyat yeniden 1 dolara yaklaştı.

Acala Network Saldırı Sonrası Yakım Kararı Aldı

aUSD isimli sabit fiyatlı kripto parasıyla bildiğimiz Acala Network, saldırıya maruz kaldı ve bu saldırı sonucunda 1.2 milyar dolarlık varlığını çaldırdı. Ancak saldırganlar fonların yüzde 1’lik kısmını platformdan çıkarabildi. Fonun büyük bölümü ise hala platformda yer alıyor.

Bu saldırının ardından sabit fiyatlı kripto para olan aUSD’nin fiyatı 1 dolardan 0.05 dolara kadar gerilemişti. 1 milyar 292 milyon aUSD yakımının onaylanması ve gerçekleşmesiyle birlikte fiyat 0.97 dolara kadar yükseldi. Ancak yeniden düşüşe geçen aUSD, şu an 0.89 dolardan satın alınabiliyor.

Acala Network tarafından yapılan açıklamada yakım işleminin topluluk tarafından kabul edildiği ve yakımın kabul ile birlikte gerçekleştiği ifade edildi.

Acala Network saldırı sonrası hızlı toparladı!

Curve Finance Saldırısında Çalınan Fonlar Kurtarıldı

Geçtiğimiz günlerde Curve Finance bir açıklama yapmış ve internet sitelerinin siber saldırıya maruz kaldığını duyurmuştu. Bu saldırı sonucunda 500 bin dolardan fazla bir varlığın çalındığı da açıklanmıştı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao bu konuda bir açıklama yaptı ve çalınan fonların yüzde 83‘üne tekabül eden 450 bin doları kurtardıklarını açıkladı. Fonların iade edilme sürecinin sürdüğünü de belirten Zhao, siber saldırganların yakalanmayacağını düşünerek fonları Binance’e gönderdiğini ifade etti.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir