Haftalık Teknik Analiz #55 (Bitcoin ve Ethereum)

Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #55 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #55

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 4H grafiği

Bitcoin geçen hafta paylaştığımız grafikte flamanın üst bandına geldi. 22 bin 500 dolar23 bin 800 dolar aralığı sert bir direnç bölgesi. Aynı zamanda 22 bin 600 dolar haftalık MA200 direncine denk geliyor. Bitcoin geçtiğimiz haftayı güzel geçirmiş olsa da ilk sert direnç bölgesini ziyaret etti. Buradan alacağı yön yukarı olur ise piyasaları heyecanlandıracak bir hareket olacaktır. Üst bant 23 bin dolar civarlarında ancak 23 bin 800 doların geçilmesi daha iyi bir indikatör olacaktır. Üzerinde günlük kapanışlar yapması gerekli olacak.

Ayı marketinde olmamız nedeni ile short fırsatları daha çok trader’ı dirençlerde short açmaya teşvik ediyor ve bu nedenle böyle önemli dirençlerin çevresinde sert hareketler yapması mümkün. Yani kısacası fake-out kırılım yapabilir. Ve bu yukarı kırdıktan sonra aşağı yönlü de olabilir. Dolayısı ile 2-3 günlük kapanış yapması sağlıklı olacaktır. 22 bin 500 dolar23 bin 500 dolar aralığından sert bir satış yer ise bütün geçen hafta gelen alım iştahını biranda düşüş atmosferine çevirebilir. Alt kısımlardaki destekler henüz aynı durumda 19 bin dolar çok önemli ve düşüşte oraya yönlenecektir. Trend için önemli bir hafta olabilir.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1W grafiği

Ethereum geçen hafta hedef olarak belirttiğimiz 1.400 dolar bölgesine geldi ve kırılım yaptı. 1.670 dolara kadar önünde boş bir alan mevcut. Bitcoin’in olumlu bir hafta geçirmesi halinde bu hedefe kolayca ulaşabileceğini düşünüyorum. ETH/BTC çiftinde önceki haftalarda verdiğimiz grafikteki destek bölgesinden sekti ve direnç bölgesine yaklaştı. Yine önünde az bir alan var bu da Ethereum’un market izin verirse iyi bir hafta geçirebileceğine işaret.

Tabi bununla beraber altcoin’lerde güzel bir hafta geçirebilir. Ancak unutmadan çok kısa bir süre olabileceğini belirtmek isterim. Kar alarak stop takipli işlem yapılarak riski en aza indirebiliriz. Ancak Bitcoin’in tam direnç bölgesinde olduğunu unutmadan acele etmeden izlemek gerekli.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir